Książka "Księżniczka Amelka i jej pies" Adamada

D032

Nowe

Adamada

Książeczka dla dzieci wydawnictwa Adamada stanie się jedną z ulubionych książek Twojego malucha.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


19,90 zł


Dodaj do listy życzeń

Opis

Wiek 5 +

Więcej informacji

 • Była sobie księżniczka, która dostała w prezencie psa. Szczeniak gryzł, ślinił i tarmosił wszystko, co wpadło mu w zęby. Nie robił wyjątku nawet dla balowych sukien i eleganckich pantofelków. Pewnego dnia doprowadzona na skraj rozpaczy księżniczka postanawia pozbyć się kłopotliwego czworonoga…
 • „Pies, twój czworonożny przyjaciel
 • Pomysł na serię książeczek o małych „księżniczkach” polega na stworzeniu ciekawej opowieści z  „drugim dnem” o dziecku i jego pupilu, domowym zwierzątku. Pragnąc zwrócić uwagę na ważne sprawy, można bowiem szukać pewnych analogii właśnie w zachowaniu, sposobie bycia, nawykach i cechach charakterystycznych dla danego zwierzaczka. Jest to metoda obrazowa, poglądowa, dobrze zrozumiała zwłaszcza przez te dzieci, które już mają w domu jakieś zwierzątko.
 • Bohaterami książeczki Księżniczka Amelka i jej pies są mała dziewczynka oraz piesek. Tematem przewodnim jest jednak nie tylko życie codzienne pieska, jego potrzeby i radości, ale również powinności właściciela czworonoga. Wszystko to ma uświadamiać dziecku, jak ważna jest odpowiedzialność za kogoś, na czym polega wierność i prawdziwa przyjaźń. Historyjka nie jest skomplikowana, ale ma w sobie coś dramatycznego. Wydaje się dostosowana do wieku małego czytelnika. Jest napisana prostym językiem, zrozumiała, nasycona emocjami. Historia ma tu spory dynamizm, dobrze stopniowane napięcie. Rysunki i tekst nieźle się wzajemnie uzupełniają, wciągając w ciekawie opowiedzianą historię.
 • Rozterki i zachowania Amelki powinny być zrozumiałe dla każdego dziecka. Tak jak wnioski z dramatycznych wydarzeń, w których mała bohaterka bierze udział. Śledząc przygody dziewczynki, można nauczyć się, że domowe zwierzątko nie jest zabawką. Że czuje, przeżywa różne sytuacje, cierpi. Że pies potrafi być wierny nawet wtedy, kiedy go źle czy niesprawiedliwie potraktujemy. Czworonóg potrafi wybaczać nam błędy i my powinniśmy umieć czynić to w stosunku do niego. Książka pokazuje, na czym polega prawdziwa wierność, którą tu unaocznia przyjaźń pieska i Amelki.
 • Część książeczki zatytułowana Praktyczny poradnik opieki nad psem przybliża dzieciom różne tematy związane z psami, ich zachowaniami, zwyczajami, instynktami. Zrozumienie ich pozwala lepiej dogadywać się z czworonogiem, lepiej go zrozumieć i zaakceptować. Autorzy książki dobrze oddają charakter psów i nieźle szkicują rodzaj więzi, jakie można z nimi nawiązać. Wielu zachowań pieska ukazanych w książce doświadczamy w domu na własnej skórze – zarówno tych kłopotliwych, jak i tych uroczych. Są one w książce obrazowo przedstawione.
 • Do atutów książeczki należą z pewnością świetne ilustracje. Są nasycone ciepłym humorem, utrzymane w miłej kolorystyce. Kreska jest bardzo przyjemna dla oka. Tekst tworzy z ilustracjami przemyślaną i dobrze skomponowaną całość. Historyjka opisana w książce jest dynamiczna, ma świetnie stopniowane napięcie i punkt zwrotny. Jest to historia z morałem, ale podana w przyjemny, a nie drażniący sposób.
 • Myślę, że książeczka taka jak Księżniczka Amelka i jej pies może być świetnym prezentem dla małego dziecka, które marzy o piesku. Może mu – a czasami również rodzicom lub opiekunom – uświadomić, na czym polega opieka nad czworonogiem, jakich problemów czy kłopotliwych zachowań można się spodziewać podczas opiekowania się szczeniakiem oraz na czym polega wychowywanie pieska. Książka jest skierowana zasadniczo do starszych przedszkolaków i ich rodziców. Jest sposobem na zdobywanie wiedzy poprzez rozrywkę, czyli sprytne łączenie miłego z pożytecznym. Polecam.”.
 • Książkę napisała: Aleix Cabrera.
 • Ilustracje wykonała: Rocio Bonilla.
 • Książka zawiera 36 stron.
 • Okładka - twarda.
 • Dla dzieci w wieku: 5+.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z kategorii

Opinie

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.