Jak wspomagać naukę czytania?

Przeczytaj więcej tym jak wspierać naukę czytania swojego dziecka wykorzystując różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Zainspiruj się naszymi propozycjami. Dowiedz się więcej!

Małe dziecko ma stałą potrzebę poszerzania swoich umiejętności i zdobywania nowej wiedzy. Na pewnym etapie dorastania przychodzi czas na poznanie pierwszych literek. Warto jest zatem pomóc dziecku w nauce poprzez wspólną zabawę.

Na rynku dostępnych jest szereg zabawek i gier, które mają za zadanie uczyć oraz bawić. Każde dziecko jest jednak inne, dlatego za nim zdecydujesz się na jedną z pomocy naukowych, przemyśl to i dostosuj do własnego malucha, biorąc pod uwagę jego wiek, zdolności i ulubioną formę rozrywki.

1. Książki dla dzieci wydawnictwa Smart Books

Kolorowe książeczki przeznaczona są dla najmłodszych już od pierwszych miesięcy życia. Wyjątkowe książeczki dla dzieci, w której maluszek będzie poznawał i zapamiętywał słowa zaczynające się od liter polskiego alfabetu.

Książeczka podzielona została na różne działy, które pozwolą na przyswojenie sobie dziecku ponad 100 różnych słów i pojęć. Książeczki dla dzieci zarówno uczą, rozwijają i bawią. Maluch ma możliwość ćwiczenia spostrzegawczości, uczy się poprawnej wymowy, wzbogaca swój zasób słów oraz wiedzę o otaczającym go świecie.

2. Alfabet polski pisany + cyfry Pilch

Niezawodne są również klasyczne tabliczki z literkami i cyferkami. Alfabet polski pisany + cyfry Pilch to zestaw 88 płytek z cyframi i literkami, zapakowanych w estetyczne, drewniane opakowanie. Można wykorzystywać je do wielu zabaw edukacyjnych.

3. Elementarz

Elementarz świetnie wspomaga naukę czytania oraz pisania. Jest idealną propozycją dla każdego przedszkolaka.

4. Książeczki Zielona Sowa

Następną pozycją wartą uwagi są książeczki wydawnictwa Zielona Sowa Maluszek już wie. „Maluszek już wie” to seria książeczek edukacyjnych w formie harmonijki, zawierających nowe słowa, kolorowe i realistyczne zdjęcia oraz ciekawe informacje.

Dzięki tym sztywnostronicowym, dostosowanym do małych rączek książeczkom, dzieci poznają nazwy z różnych dziedzin. Każda fotografia opatrzona jest krótkim komentarzem, dzięki czemu opiekun może zacząć pierwszą edukację swojego maluszka, opowiadając mu o tym, co znajduje się na danej stronie.

5. Tablica magnetyczna - znikopis i wiele innych propozycji

Jeśli masz w domu artystę, który uwielbia pisać oraz malować, ale nie chcesz oglądać jego prac na świeżo malowanych ścianach i nowych meblach to koniecznie wyposaż go w tablicę magnetyczną. Magnetyczna walizeczka 4w1 Janod poprzez swój wygodny kształt oraz wielkość sprawdzi w domu, ale również podróży. Dziecko ma dowolne możliwości zabawy: malowanie oraz rysowanie kredą, mocowanie na tablicy magnesów i pisanie dołączonym mazakiem, a także tworzenie obrazów na znikopisie.

Kiedy jednak zależy Ci na zabawce dużych rozmiarów, przeznaczonej do użytku domowego to w tej roli sprawdzi się Tablica 3 w 1 Janod. Jest to tablica stojąca, którą można oprzeć o dowolny mebel, bądź ścianę. Jest idealna dla nieco starszych dzieci. W zestawie znajduje się 26 literek, kreda, pisak, gąbeczka do ścierania oraz pojemnik na akcesoria.


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.