Książka "Do czego służy kotlet?" Adamada

D027

Nowe

Adamada

Książka dla dzieci wydawnictwa Adamada do świetna opowiadanka zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, która śmieszy, bawi oraz uczy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


29,90 zł


Dodaj do listy życzeń

Opis

Wiek 6+

Więcej informacji

 • Czy nauczyciel angielskiego jest Papuasem? Czy stołówka to dobre miejsce na mecz hokeja? No i właściwie do czego służy kotlet?
 • Kiedy ma się głowę pełną szalonych pomysłów, łatwo wpaść w niezłe tarapaty. Kajetan i jego kumple coś o tym wiedzą.
 • Książka o zwariowanych przygodach szkolnej paczki urwisów, którym obca jest nuda. 
 • W sam raz dla dzieci, które rozpoczynają naukę, i tych, które już chodzą do szkoły. 
 • No i oczywiście dla ich rodziców.
 • Książka została wyróżniona w konkursie Świat przyjazny dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
 • „Kto pyta, nie błądzi. To stare stwierdzenie okazuje się prawdziwe szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci, które poznają otaczający je świat właśnie poprzez zadawanie wielu – nierzadko trudnych – pytań. O ileż łatwiejsze byłoby życie Kajetana i jak wielu kłopotliwych sytuacji udałoby mu się uniknąć, gdyby wcześniej zadał – albo przynajmniej spróbował zadać – odpowiednie pytanie! Chociażby: „do czego służy kotlet?”. Książka Anity Głowińskiej to zabawna, ale i pouczająca książka o perypetiach Kajtka i jego szkolnych kolegów.
 • Kajetan chodzi do jednej z pierwszych klas szkoły podstawowej. W klasie jest ogólnie lubiany i dobrze radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami. Ma też kilku dobrych kumpli, a wśród nich najbliższych przyjaciół – Tolka i Karola, którzy jak na nieszczęście raczej za sobą nie przepadają. Kajtek ma też starszą siostrę, Majkę, i bardzo fajnych rodziców oraz kochaną babcię. Życie Kajetana jest szczęśliwe, jednak nie brakuje w nim też zdumiewających przygód i zaskakujących sytuacji. A wszystko to za sprawą pomysłowości chłopca i poszukiwania odpowiedzi na przeróżne pytania – bez uciekania się do wsparcia ze strony dorosłych. I tak Kajtek popełnia faux pas przy chłopaku swojej siostry, którego informuje o pryszczu Majki. Wraz z Tolkiem zaskakuje babcię, ofiarowując jej niecodzienny kotletowy prezent. A podczas szkolnego przedstawienia zupełnym przypadkiem staje się bohaterem dla wszystkich dziewczyn ze swojej klasy.
 • Książka Anity Głowińskiej to lekka i zabawna historia, którą pokochają najmłodsi czytelnicy. Kierowana jest przede wszystkim do chłopców – wszak to właśnie Kajetan i jego kumple odgrywają główne role na stronach opowieści – z uwagi na sporą liczbę żartów i zabawnych sytuacji spodoba się jednak także dziewczynkom. Dowcipy zaprezentowane są w książce z najwyższą starannością – nie są prostackie, banalne czy głupawe, ale przemyślane i nawiązujące do danej sytuacji, a tym samym – wiarygodne. Jednak obok opisanych zabawnych sytuacji pojawia się często stwierdzenie, rada czy też kilka zdań wskazujących, jaką naukę powinniśmy wyciągnąć z danego wydarzenia.
 • W książce Do czego służy kotlet? najmłodsi czytelnicy znajdą sporo przykładów i postaw godnych do naśladowania w codziennym życiu: koleżeńskie wsparcie, wzajemna, często bezinteresowna pomoc, szczerość, szacunek do innych ludzi i troskę o ich dobro. Maluchy za sprawą książki zrozumieją, że nawet najlepsza zabawa nie może odbywać się kosztem innych. Przekonają się także, że jedzenie nie służy do zabawy, że jego marnowanie to tak naprawdę marnowanie pieniędzy i pracy rodziców.
 • Oprócz przemyślanego tekstu książka Do czego służy kotlet? została także opatrzona świetnymi ilustracjami Anity Głowińskiej. Rysunki są duże, często zajmują dwie sąsiadujące ze sobą strony książki. Ilustracje są kolorowe i znakomicie przedstawiają opisywane sytuacje. Na własne oczy możemy zobaczyć Kajetana, jego rodzinę i przyjaciół. Towarzyszymy chłopcom podczas zabawy mokrymi skarpetkami w szkolnej szatni. Stajemy się też świadkami szkolnej afery kotletowej.  
 • Kajtek i jego koledzy przywodzą na myśl Mikołajka i bandę jego towarzyszy – Euzebiusza, Joachima czy Alcesta. Chłopcy może nie pakują się w aż tak zadziwiające tarapaty jak ich francuscy koledzy, ale przygody których doświadczają, na pewno warte są uwagi. A że niosą również sporo nauki dla małych czytelników, tym bardziej warto sięgnąć po książkę Anity Głowińskiej. Poza tym, oczywiście, warto spróbować samodzielnie odpowiedzieć na nurtujące czytelnika od samego początku historii pytanie: do czego służy kotlet?”.
 • Książkę napisała: Anita Głowińska.
 • Ilustracje wykonała: Anita Głowińska.
 • Książka zawiera 152 strony.
 • Okładka - twarda.
 • Dla dzieci w wieku: 6+.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z kategorii

Opinie

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.