Wybieramy zabawki na lata

Zabawki porozrzucane po całym mieszkaniu to zmora wielu rodziców. W pewnym momencie jest ich tyle, że rodzic traci nad nimi kontrolę. Pomimo tego, dziecko wciąż chce nowe, lepsze zabawki, które zobaczyło w reklamie, u kolegi z przedszkola, bądź podczas wizyty w sklepie. Warto więc co jakiś czas pozbyć się pluszaków, grzechotek, bądź innych drobiazgów, którymi maluch się już nie bawi i zastąpić je nowymi. Przy ich zakupie warto pomyśleć o tym, żeby kupić rzeczy, z których mały odkrywca będzie korzystał przez kilka lat i wciąż świetnie się nimi bawił.

Klocki dla roczniaka, ale także kilkuletniego dziecka

Trzeba przyznać, że klocki są zabawkami ponadczasowymi i każde dziecko lubi się nimi bawić, niezależnie od wieku. Nie ma zatem przeciwwskazań do tego, aby klocki zakupić dla malucha, który pomimo dorastania, wciąż będzie chciał się nimi bawić. Klocki jeżyki Spinaroos B.Toys są masywne, ale równocześnie giętkie i elastyczne. Posiadają ruchome elementy i świetnie dopasowują się do małych rączek dziecka. Są powszechnie polecane do terapii.

Gry zręcznościowe i planszowe

Zamiast zajmować dziecko bajkami, bądź grami komputerowymi warto pomyśleć o zabawkach, które pozytywnie wpływają na rozwój malucha. Gra edukacyjna Janod to idealny pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem. Polega ona na łowieniu kolorowych rybek za pomocą wędek. Rozwija zręczność oraz ćwiczy koordynację. Gry planszowe to świetny pomysł na spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Dedykowane starszym i młodszym graczom.

Samochody i zestawy dedykowane dla chłopców

Chłopcy od najmłodszych lat interesują się samochodami. Początkowo są to te zabawkowe, przeznaczone dla maluchów, jednak w miarę upływu lat bardziej interesują ich prawdziwe samochody, którymi niegdyś jeździli w towarzystwie mamy lub taty.Dla chłopca, który marzy o zostaniu farmerem, tak jak jego dziadek, bądź wujek dedykowany jest zestaw Farma marki B.Toys. Figurki i wszelkie elementy są starannie zaprojektowane, z dbałością o szczegóły. Zabawka zapewni dziecku świetną rozrywkę na wiele godzin.

Zabawki instrumentalne i muzyczne

Maluchy, nawet te najmłodsze, uwielbiają wszelkiego rodzaju dźwięki. Wszystko zaczyna się od śpiewu mamy, słuchaniu piosenek dla najmłodszych, a kończy na chęci tworzenia własnej, unikalnej muzyki. Z pomocą przychodzi Zestaw instrumentów Kids Concept, w którego skład wchodzi kilka instrumentów muzycznych dla dzieci w każdym wieku. Nie jest to zatem zabawka na chwilę- może posłużyć na kilka lat, dopóki dziecko nie zechce wymienić zabawkowych instrumentów na te prawdziwe, które widzi u rodzeństwa, bądź rodziców.

Kiedy jednak masz w domu muzykalnego niemowlaka, który jest zbyt malutki na zabawę powyższym zestawem to warto sprezentować jemu zabawkę muzyczną B.Toys w kształcie ośmiornicy. Stworzenie wydaje z siebie wiele dźwięków, melodii i odgłosów instrumentów. Zabawka jest mięciutka i nie posiada ostrych elementów, które mogłyby zrobić maluszkowi krzywdę. Ośmiorniczka może też służyć jako przytulunka.