Zabawa w dorosłych - TOP zabawki

Udawanie dorosłych – każde dziecko kocha tę zabawę! Wiele wiedzy jak i umiejętności dzieci nabywają obserwując czynności i zachowania dorosłych. Dziewczynki wybierają lalki i umieszczają je w domkach dla lalek, naśladując życie rodzinne. Z kolei chłopcy z pasją bawią się narzędziami z zabawkowych warsztatów. 

Do innych popularnych zabaw w dorosłych należy zabawa w gotowanie, w lekarza, kosmetyczkę, w sklep, czy odgrywanie ról w teatrze.

Naturalna skłonność do obserwowania dorosłych wpływa szeroko na sfery rozwoju dziecka:
• zmysł estetyczny i zdolności manualne
• wyobraźnia, kreatywność
• rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności społecznych (socjalizacja).

Zapraszamy Was do odkrywania świata dorosłych z innej, dziecięcej perspektywy, dzięki zabawkom, które pozwalają dzieciom znaleźć się w świecie dorosłych. Przygotowaliśmy dla Was TOP zabawki dla 2, 3 latka a nawet starszych dzieci.

Lalka dla dzieci

Zabawa lalkami jest jedną z najbardziej uwielbianych zabaw. Nie bez powodu najbardziej uwielbianą przez dziewczynki, ponieważ przebieranie, strojenie, czy czesanie włosów to najważniejsze powody zabawy, jakimi kierują się dziewczynki. Lalka dla dzieci sprawdzi się więc idealnie.  Oto najlepsze propozycje z kategorii Lalka Dla dzieci:

Lalka Lori

https://4kidspoint.pl/1540-lori?n=120&orderby=name&n=120

Zdjęcia: Nebule.pl

Lalka Calin Cupcake Set Corolle

Lalka Calin Cupcake Set Corolle, Sklep 4kidspoint.pl

Lalka dla dzieci, miniaturowa wersja prawdziwego człowieka, świetnie wpływa na rozwój wyobraźni i wypływającej z niej kreatywności, kiedy dziecko tworzy scenariusze życia wzorowanych na zachowaniach dorosłych. Wpływa również na rozwój inteligencji emocjonalnej oraz tworzenia głębokich więzi, poprzez ciągłą interakcję ze światem emocji oraz z rówieśnikami podczas wspólnej zabawy.

Sklep dla dzieci

Jeżeli Twoje dziecko czuje w sobie nutkę sprzedawcy, sklep dla dzieci będzie dla niego idealną formą zabawy! Dzięki własnemu sklepikowi, dziecko wczuje się w odpowiedzialną rolę sprzedawcy i będzie rozwijać swoje poczucie odpowiedzialności za mały biznes. Oto najlepsze propozycje sklepu dla dzieci od Kids Concept oraz Janod:

Kasa Sklepowa Drewniana Kids Concept

Kasa Sklepowa Drewniania Kids Concept, sklep 4kidspoint

Sklep dla dzieci to nie tylko zabawa, ale i jednocześnie wyzwanie dla malucha. Dzięki ciągłej interakcji z „klientami”-rówieśnikami, wzmacnia rozwój umiejętności społecznych oraz ciągłe dojrzewanie inteligencji emocjonalnej. Wpływa również na wzmacnianie swojej samooceny, kiedy jako sprzedawca staje się reklamą produktów i w najlepszy sposób próbuje przekonać do zakupu. Sklep dla dzieci to nieskończone źródło rozwoju i jednocześnie zabawy!

Kuchnia dla dzieci

Dla wszystkich mam, pomoc w kuchni okaże się bezcenna, kiedy tylko pojawią się dodatkowe małe rączki. Jednak korzystanie z kuchennych sprzętów przez dzieci może okazać się dla nich niebezpieczne. Dlatego kuchnia dla dzieci jest idealnym rozwiązaniem!

Kuchnia wyspa French Cocotte Janod

Kuchnia wyspa French Cocotte Janod, sklep 4kidspoint.pl

Kuchnia wyspa French Cocotte Janod, sklep 4kidspoint

Kuchnia drewniana Mademoiselle Janod

Kuchnia drewniana Mademoiselle Janod, sklep 4kidspoint

Kuchnia drewniana Mademoiselle Janod, sklep 4kidspoint

Kuchnia drewniana duża z akcesoriami Janod

Kuchnia drewniana duża z akcesoriami Janod, sklep 4kidspoint

Kuchnia drewniana duża z akcesoriami Janod, sklep 4kidspoint.pl

Kuchnia dla dzieci to mniejszy odpowiednik dorosłej z naczyniami, garnkami, sztućcami i wiele więcej. Dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię poprzez odtwarzanie roli kucharza z wyobraźni, wpływa również na rozwój umiejętności społecznych poprzez rozmowę z rodzicami. Kuchnia dla dzieci to świetne połączenie zabawy i niesienia pomocy dorosłym!

Stragan dla dzieci

A co, jeżeli przeniesiemy sklep na zewnątrz i dodamy do niego warzywa? Powstanie stragan! Taki wyjątkowy stragan dla dzieci to kreatywna zabawa, która na długo pozostanie interesująca.

Stragan na Kółkach Drewniany Kids Concept

Stragan na Kółkach Drewniany Kids Concept, sklep 4kidspoint

Stragan na Kółkach Drewniany Kids Concept, sklep 4kidspoint.pl

Warzywniak sklep duży drewniany z 33 elementami JANOD

Warzywniak sklep duży drewniany Janod, Sklep 4kidspoint

Zabawa w stragan dla dzieci wpływa szeroko na rozwój malucha. Podobnie jak w prowadzeniu sklepu, dziecko rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywność, poprzez wyobrażanie najlepszego odzwierciedlenia się roli sprzedawcy. Poprzez obserwację sprzedawców, wpływa to na rozwój inteligencji emocjonalnej, gdyż dziecko uczy się, jak najlepiej komunikować się z klientami.

 

Warsztat dla dzieci

Każdy kiedyś marzył o tym, by skonstruować własną budowlę. Teraz warsztat dla dzieci to umożliwia. Wystarczy materiał i budulec – klocki i śrubki – by stworzyć co tylko chcesz. Bestsellerowy warsztat dla dzieci został zaprojektowany przez markę Janod:

Wózek warsztat magnetyczny z narzędziami Bricolo Janod

Wózek warsztat magnetyczny z narzędziami Bricolo Janod, sklep 4kidspoint.pl

Wózek warsztat magnetyczny z narzędziami Bricolo Janod, sklep 4kidspoint.pl

Stolik warsztat drewniany magnetyczny z 24 elementami Bricolo Janod

Stolik warsztat drewniany magnetyczny z 24 elementami Bricolo Janod, sklep 4kidspoint

Stolik warsztat drewniany magnetyczny z 24 elementami Bricolo Janod, sklep 4kidspoint

Warsztat dla dzieci to niewyczerpane źródło rozwijającej się kreatywności oraz zdolności manualnych. Dziecko konstruując własną budowlę angażuje się całym ciałem pobudzając do zdrowego rozwoju. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, będąc bodźcem do tworzenia najbardziej satysfakcjonujących budowli.

Mały Majsterkowicz

Dla budowniczych, którym potrzebne natomiast są podręczne narzędzia, świetnie sprawdzi się Mały Majsterkowicz. Taki zestaw zawiera małe odpowiedniki miniaturowych narzędzi oraz odpowiednich dla nich klocków/materiałów do budowania. Zestaw Mały Majsterkowicz to świetne zaproszenie do zabawy nawet dla kilku dzieci.

Walizka z narzędziami Brico ‘Kids Janod

Walizka z narzędziami Brico ‘Kids Janod, sklep 4kidspoint

Zestaw konstruktora 50 elementów Janod

Zestaw konstruktora 50 elementów Janod, sklep 4kidspoint.pl

Zestaw konstruktora 50 elementów Janod, sklep 4kidspoint.pl

Zestaw konstruktora 100 elementów Brico Janod

Zestaw konstruktora 100 elementów Brico Janod, sklep 4kidspoint.pl

Zestaw konstruktora 100 elementów Brico Janod, sklep 4kidspoint.pl

Mały Majsterkowicz wpływa na rozwój kreatywności, ponieważ dziecko może tworzyć dowolne konstrukcje według podpowiedzi jego własnej wyobraźni, wpływa na zmysł estetyczny i zdolności manualne, dzięki pracy całego ciała podczas budowania.

Nasz sklep z zabawkami zawiera szeroką ofertę zabawek dla dzieci oraz wiele, wiele więcej. Zapraszamy!

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.