Zabawki na logiczne myślenie

Przeczytaj więcej o naszych pomysłach na kreatywne prezenty dla dziecka rozwijające logiczne myślenie, które wspierają prawidłowy rozwój dziecka podczas fantastycznej zabawy. Dowiedz się więcej!

Dzieci uwielbiają się bawić niezależnie od wieku. Zabawa staje się jeszcze atrakcyjniejsza, kiedy stwarza możliwość rozwoju. Umysły dzieci są bardzo chłonne, dlatego warto zadbać o ich rozwój jeszcze przed rozpoczęciem edukacji szkolnej. W jaki sposób możemy wspierać dzieci? Niezastąpioną pomocą dla rodziców będą zabawki kreatywne.

Do zabawek kreatywnych zaliczamy zabawki magnetyczne, które również stanowią połączenie zabawy z nauką. Rozwijają kreatywność, wyobraźnię i ćwiczą pamięć.
Ten typ zabawek możemy podzielić na magnetyczne układanki, puzzle i klocki magnetyczne, które rozbudzają w dziecku zmysły artystyczne, ćwiczą logiczne myślenie oraz koordynacje manualną. Z kolei magnetyczne literki, cyferki oraz tablice - sprawdzą się świetnie przy pierwszym spotkaniu z nauką pisania - uczą zapamiętywania, kojarzenia i koncentracji.

1. Układanki dla dzieci Janod

Układanka JanodUkładanka JanodUkładanka Janod

Francuska Firma Janod w swojej bogatej ofercie posiada magnetyczne układanki. Każde dziecko niezależnie od płci i zainteresowań znajdzie coś dla siebie. Wśród topowych układanek znajdziemy Magnetibooki - pięknie wykonane tablice magnetyczne w formie pudełek, które rozbudzają w dziecku zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz koordynację manualną. Poniżej zamieszczamy propozycję dla małych konstruktorów. Zestaw zawiera kolorowe magnesy w formie ciekawych kształtów oraz karty z przykładowymi pomysłami. Nasze propozycje układanki magnetycznej magnetibook, które mogą Cię zainteresować.

2. Układanka magnetyczna Ciało człowieka Janod

Ciało człowieka

Natomiast dla wszystkich dzieci, które marzą o tym, aby zostać lekarzami, przedstawiamy zestaw “Anatomia człowieka”. Dzięki tej grze dziecko może poznać anatomię człowieka jak również poznać nazwy części ciała w wielu językach. Magnetyczne układanki dla dzieci uczą na czym polega działanie magnesu. Dzieci mogą próbować przystawiać magnetyczne elementy do różnych miejsc. Tutaj możemy liczyć na ich kreatywność. Takie elementy sprawdzą się świetnie w roli magnesów na lodówkę lub tablicę magnetyczną.

3. B.Toys Znikopis

Znikopis

Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys to wspaniała tablica do rysowania. Dzięki zamieszczonej na odwrotnej stronie poduszce dziecko może go używać nie tylko przy biurku. Znikopis posiada rysik oraz zestaw pieczątek w kształcie zwierzątek.4. Magnesy Auzou

Auzou puzzle magnetyczneAuzou puzzle magnetyczneAuzou puzzle magnetyczne

Auzou jest producentem znanym w szczególności z zabawek kreatywnych. Dzieci uwielbiają puzzle magnetyczne. W naszym sklepie z zabawkami posiadamy bardzo ciekawe zestawy dla dziewczynek. Magnesy dla dzieci od marki Auzou, które mogą Cię zainteresować.

5. Magnetyczna Mapa Świata

Mapa magnetyczna

Ostatnią propozycją są puzzle magnetyczne Mapa świata od firmy Janod. Jest to produkt wysokiej jakości. Zawiera 92 puzzle przedstawiające słynne miejsca oraz budowle. Odnajdując miejsca, w których mają się znajdować dziecko ćwiczy pamięć oraz wiedzę geograficzną.

6. Tablice magnetyczne

Magnetyczna tablicaMagnetyczna tablicaMagnetyczna tablica

Kolejną propozycją od firmy Janod jest tablica wisząca 3w1. Jest to dwustronna tablica, na której możemy pisać kredą oraz mazakiem jak również przykładać kolorowe magnesy. Kolejną propozycją dla najmłodszych jest wielofunkcyjna walizeczka z tablicą, która daje więcej możliwości zabawy.

Można na niej pisać specjalnym mazakiem i rysować kredą, na drugiej przyczepiać dołączone magnesy i pisać specjalnym mazakiem. Jest też możliwość pisania znikopisem. Dostępne w naszym sklepie tablice magnetyczne, które mogą Cię zainteresować!


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.