Jak wspierać rozwój psychomotoryczny dziecka? Dobór zabawek

Zabawki, które sprawiają radość dzieciom i stymulują ich rozwój, to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy rodziców. Odpowiednio dobrana zabawka, będzie wspomagać rozwój logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo ruchowej i wielu innych aspektów, które mają duży wpływ na rozwój dziecka. Oczywiście nie da się kupić jednej zabawki, która będzie wspomagała kompleksowy rozwój małego człowieka, jednak warto wybierać takie produkty, które za każdym razem będą wspomagały zupełnie inny szczebel rozwoju naszego dziecka. Poniżej kilka nowości i bestsellerów od Fat Brain Toys, którym warto się przyjrzeć i wybrać te zabawki, które będą najlepsze dla naszej pociechy.

Stymulacja rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka

FAT BRAIN TOYS ZAKRĘCONA WIEŻA PIRAMIDA SPINAGAIN

Głównym zadanie zabawek sensorycznych jest stymulacja rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka. Mają ogromny wpływ na zmysły odpowiedzialne za wzrok, węch, dotyk, smak czy słuch, a wszystko przez ich budowę. Zabawki sensoryczne mogą mieć nieregularne kształty, zróżnicowana fakturę, ciekawe kolory.
Wiele z nich wydaje interesujące dźwięki i przyciąga uwagę dziecka lusterkami lub innymi błyszczącymi elementami. Wszystko to po to, aby dziecko mogło badać świat wszystkimi zmysłami.

Już najmniejsze dzieci są ciekawe otaczającego ich świata.

Najpierw wnikliwie przyglądają się swoim kończynom, wkładają je do buzi badając każdy centymetr, a później przerzucają zainteresowanie na rzeczy znajdujące się w ich bliskim otoczeniu. Na tym etapie z pomocą ciekawym maluchom mogą przyjść odpowiednio dobrane do ich wieku i możliwości książeczki z szeleszczącymi i odblaskowymi elementami.Piłeczki z wypustkami w różnych kolorach i kształtach, a także inne ciekawe zabawki, które zajmą uwagę dziecka na długi czas.

FAT BRAIN TOYS SORTER KOSTKA OOMBEE CUBEFAT BRAIN TOYS SORTER KOLOROWE WAŃKI WSTAŃKI

Najlepsze zabawki dla dzieci wspomagające rozwój psychomotoryczny

Sprawność motoryczna jest ogromnie ważna w rozwoju małego dziecka. Odpowiednia stymulacja dobrze dobranymi zabawkami wspomoże proces rozwoju, który zawsze powinien iść w parze z rozwojem psychicznym. Wielu rodziców nie ma pojęcia, że są zabawki, które potrafią pomagać w pracy nad koordynacją ruchową, a jednocześnie dbają również o rozwój psychiczny, dlatego też poniżej zamieszczamy kilka godnych polecenia propozycji od Fat Brain Toys, które zaciekawią niejedno dziecko.

1. Bąbelki do wyciskania Dimpl

Już półroczne dzieci są żywo zainteresowane otaczającym ich światem. Warto zadbać o odpowiednio stymulujące ich rozwój zabawki sensoryczne, które wspomogą prac nad koordynacja wzrokowo ruchową. Bąbelki do wciskania, bo o nich mowa, to produkt wykonany z niezwykle bezpiecznych materiałów jak silikon i twardy plastik, które nie podrażniają wrażliwej skóry małego dziecka, do tego nie zawiera ftalanów ani BPA i cieszy się ogromnym uznaniem wśród znawców zabawek. Bąbelki do wciskania składają się z plastikowej ramy i pięciu silikonowych, różnokolorowych baniek, które można wciskać i wypychać.

2. Kostki sensoryczne

Jedną ze świetnych i polecanych zabawek dla dzieci od 10 miesiąca życia jest kostka sensoryczna, której zadaniem jest stymulacja zmysłów małego dziecka. Kostka składa się z sześciu elastycznych ścian w ciekawych kolorach. W jej środku ukryte są różnokolorowe klocki, z których każdy ma inny kształt i fakturę. Kostka sensoryczna to zabawka wzbudzająca ciekawość i zachęcają malucha do odkrywania nowych rzeczy. Ogromnym ważnym aspektem są materiały wykorzystane do stworzenia tej zabawki, które są w pełni bezpieczne dla dzieci.

Nie tylko niemowlęta potrzebują stymulacji sensorycznej dla ich prawidłowego rozwoju. Starsze dzieci również potrzebują odpowiednio dobranych zabawek, które pozwolą im na prawidłowy i harmonijny rozwój przy spędzeniu czasu na dobrej zabawie.3. Piramida dla dzieci Fat Brain Toys

Ciekawą propozycją wspomagająca rozwój sensoryczny starszego dziecka, jest piramida dla dzieci, która przeznaczona jest dla trochę starszych maluchów.
Powinny z nią sobie poradzić dzieci, które ukończyły 18 miesięcy. Zabawa kulami to wspaniale spędzony czas na próbach stworzenia wysokiej piramidy. Każda z kul jest wykonana w dwóch różnych kolorach i posiada dwie różne faktury. Dodatkowo dzięki specjalnemu obciążeniu kule można turlać, w taki sposób, że do nas wrócą jak bumerang. To zabawka, która sprawi radość nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, którzy na nowo będą mogli odkrywać uroki dzieciństwa. Wystarczy tylko, że pozwolą sobie na radosną i beztroską zabawę ze swoimi dziećmi. Piramida dla dzieci składa się z podstawy wykonanej z wysokiej jakości bezpiecznych tworzyw, a także z sześciu dwukolorowych kul Tobbles. Można je nie tylko układać, ale również turlać i kołysać. Choć niewątpliwie najwięcej radości sprawi burzenie gotowej piramidy.4. Gry logiczne dla dzieci

Gry logiczne dla dzieci, choć zazwyczaj skupiają się nad rozwijaniem zdolności logicznego i kreatywnego myślenia, są warte uwagi szczególnie w momentach, gdy jesteśmy w podróży i chcemy zapewnić dziecku atrakcje podczas odpoczynku.
Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą takiej gry, która nie zajmie zbyt wiele miejsca, a dostarczy graczom wielu pozytywnych emocji. Coggy będzie właśnie taką grą, która łączy w sobie wszystkie te elementy. Jest niewielka, łatwa i lekka do transportu, a do tego można grać w nią ze znajomymi lub z członkami rodziny.

Gra polega na ułożeniu połączonych kół zębatych w taki sposób, aby wzór, który powstaje odpowiadał obrazkowi zamieszczonemu na kartce. Z uwagi na kilka poziomów trudności, gra będzie cieszyć zarówno mniejsze dzieci, jak i dorosłych. Trzeba jednak pamiętać, że maluchy, które mają mniej niż 6 lat mogą sobie z nią nie poradzić. Dlatego wybierając gry logiczne dla dzieci dobrze jest wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego możliwości.5. Fat Brain Toys przyssawki

Umiejętności konstrukcyjne i koordynacja ręka oko, to ogromnie ważny element rozwoju dziecka. O ile 2 latki najczęściej ćwiczą ją układając wszelkiego rodzaju piramidy z klocków, o tyle dla starszych dzieci nie jest to tak atrakcyjna zabawa i szukają zupełnie innych zajęć, które pozwolą im przy okazji na uwolnienie wyobraźni i kreatywności. Najlepszym rozwiązaniem dla zaspokojenia ich potrzeb, będzie zakup zestawu Fat Brain Toys przyssawki, które można w dowolny sposób łączyć, tworząc ciekawe budowle i kompozycje. To alternatywa dla klasycznych klocków, które często nie stanowią już takiej atrakcji dla dzieci w wieku 5 lat i 6 latka.
Fat Brain Toys przyssawki wykonane są z bezpiecznego silikonu, który wyginając się w dowolnym kierunku, pozwoli na stworzenie niezwykle ciekawych konstrukcji. Wystarczy tylko płaska powierzchnia i wyobraźnia:)

6. Bujawka do balansowania

Rodzice, którym zależy na ćwiczeniu równowagi swoich dzieci, powinni rozważyć zakup sprzętu do balansowania. Bujawka to wspaniała zabawka już dla 3 i 4 latka, które będą się mogły bujać, huśtać i ćwiczyć równowagę. Bujawka posiada silikonowe przyssawki, które zapobiegną ślizganiu się zabawki po gładkich powierzchniach takich jak panele czy płytki. Do tej zabawki nie jest potrzebne żadne przygotowanie i z pewnością każde dziecko szybko odgadnie, jakie jest jej zastosowanie.
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.