Książka "Pies i kot w leśnym zakątku" Adamada

D029

Nowe

Adamada

Książka dla dzieci wydawnictwa Adamada stanie się jedną z ulubionych książek Twojego malucha.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


24,90 zł


Dodaj do listy życzeń

Opis

Wiek 3 +

Więcej informacji

 • Kiedy bezdomny kot spotyka bezpańskiego psa – to może być początek wspaniałej przyjaźni.
 • Perseusz i Burek razem wyruszają w świat, gdzie czeka ich wiele przygód. Znajdują nawet przytulny dom, a raczej przytulną jaskinię, i zamieszkują w niej z nowymi przyjaciółmi: wilczkiem i lwem. W takim gronie można wszystko: uratować smoka, postraszyć łobuziaków czy upiec precelki.
 • Uwaga: podczas lektury prosimy nie drażnić złotej rybki! Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne szkody.
 • „Pewnego dnia los psa Burka, którego wyrzucił z domu jego pan, i kota Perseusza, który czuł się niekochany i sam postanowił uciec z domu, splatają się. Zwierzęta łączą się w swojej niedoli i postanawiają iść przez życie razem. Szybko poznają wilczka Tutka i lwa Włochata. Choć zwierzęta różnią się od siebie, to łatwo nawiązują przyjaźń i teraz spędzając każdą chwilę razem przeżywają wiele przygód.
 • Książeczka jest bardzo przyjemną lekturą dla młodszych czytelników. Autorka snuje nieśpieszną opowieść o przyjaźni między bohaterami. Zwierzęta dużo spacerują, bawią się i uczą wspólnie żyć. Razem niestraszny jest im nawet smok czy Złota Rybka Bardzo Zła! Śmieją się i bawią, a gdy któreś z nich się smuci, pocieszają. Mimo nie najlepszych doświadczeń z ludźmi potrafią dać szansę innym – pomagają Marcinkowi nazbierać grzyby, małej Łucji przegonić dokuczających jej chłopców i umilić święta pani Bożence.
 • Tematyka książeczki jest bardzo potrzebna i świetnie ujęta – w sposób przystępny i zrozumiały.”.
 •  „Nieszczęścia zdarzają się nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Pewnego dnia właściciel psa Burka bardzo się na niego zdenerwował i wyrzucił go z domu. Podobne nieszczęście spotkało kota Perseusza, jednak to on (dumny jak wszystkie koty) obraził się na swoją panią i również stał się bezdomny. Burek z Perseuszem, obaj samotni i pozbawieni domu, stali się dla siebie przyjaciółmi (w końcu nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło). Postanowili wyruszyć przed siebie i znaleźć mieszkanie. Na swojej drodze spotkali groźnego wilczka Tutka, który zawsze chodził w białej koszulce, oraz władczego lwa Włochata, ale i z nimi udało im się nawiązać nić porozumienia. Czwórka przyjaciół znalazła wspólny dom i przeżyła wspaniałe przygody. Zwierzęta poznały Złotą Rybkę Bardzo Złą, pomagały złapać kolorowego latającego smoka, uratowały małą Łucję z opresji, spędziły wspaniałą wigilię z babcią Bożenką, wybierały Bałwana Roku w Sylwestra oraz robiły wielkie porządki. Jeśli chcecie poznać wszystkie przygody Burka, Perseusza, Tutka i Włochatka, to koniecznie sięgnijcie do książki Elżbiety Pałasz Pies i kot w leśnym zakątku.
 • Pies i kot w leśnym zakątku to bardzo mądra i miła książka. Przygody zwierzaków są krótkie, a przy tym ciekawe i pouczające. To książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Myślę, że może być towarzyszką przedszkolaków zarówno w domu, jak i przedszkolu przez cały rok, gdyż znajdziemy w niej opowiadania jesienne czy zimowe, ale także o Bożym Narodzeniu, Sylwestrze czy Wielkanocy. Takie krótkie historie mogą być fantastycznym przyczynkiem do dłuższych rozmów z okazji różnych tradycyjnych uroczystości znajdujących się w polskim kalendarzu. Znajdziemy tam również historie o potrzebie pomagania, złości czy nudzie oraz po prostu przyjaźni.”.
 • Książkę napisała: Elżbieta Pałasz.
 • Ilustracje wykonała: Elżbieta Jarząbek.
 • Książka zawiera 32 strony.
 • Okładka - twarda.
 • Dla dzieci w wieku: 3+.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z kategorii

Opinie

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.