Zabawki wpływające na rozwój fizyczny dzieci

Aktywność ruchowa jest bardzo istotna w rozwoju dziecka. Wspiera ona nie zdolności fizyczne, ale również poznawcze i społeczne. Ponadto wpływa na samoakceptację dziecka. Zadaniem rodziców jest zachęcanie swoich pociech do aktywnego spędzania. Aktywność fizyczna kojarzy się przede wszystkim z aktywnością na świeżym powietrzu. Jeśli plany pokrzyżuje nam pogoda możemy również aktywnie spędzić czas w domu.

Nieodzowną pomocą i zachętą są niewątpliwie zabawki do ćwiczenia równowagi, piłki do skakania, hulajnogi dla dzieci, rowerki biegowe oraz rowerki trójkołowe. Dziś przedstawiamy propozycje naszego sklepu z zabawkami.

Deska balansowa

Ćwiczenia utrzymania równowagi to jedne z pierwszych umiejętności, do jakich dążą dzieci, kiedy uczą się chodzić. Warto kontynuować te ćwiczenia nawet jeśli dziecko już opanowało trudną sztukę chodzenia. W jaki sposób maluch może wzmocnić mięśnie głębokie swojego ciała jednocześnie świetnie się bawiąc? Nasza propozycja to Deska Balansowa firmy Small Foot Najpierw wyzwaniem jest utrzymanie równowagi na niej a kolejnym jest zatoczenie kuleczek do labiryntu.

Bilibo jest to zabawka kreatywna, która rozbudza wyobraźnię dziecka i wspomaga jego rozwój motoryczny i zmysł równowagi.

Bawiąc się Bilibo dzieci rozwijają zmysł przestrzeni jak i koordynację ruchową. Bujając się i kręcąc w muszelce rozwijają zmysł ruchu i równowagi. Siedząc w muszelce ręce i nogi dziecka pozostają w kontakcie z ziemią co pozwala kontrolować ruchy i utrzymywać równowagę. Zabawkę Bilibo można używać do kręcenia, bujania, do przeróżnych zabaw w wodzie, do zabawy w piaskownicy czy na plaży, do siedzenia, przechowywania zabawek, zabaw na śniegu, czy jako kołyska dla lalek

Piłka do skakania

Piłka do skakania to kolejny pomysł na spożytkowanie ogromnej energii dzieci. Jeśli do tego jest wypełniona kolorowymi kulkami oraz dopasowana do wzrostu dziecka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Piłka do skakania przeźroczysta czerwona hop n’glow B.Toys to właśnie nasza propozycja.

Skakanka to zabawka, która każdy z nas zna. Ogromną zaletą skakanki jest to, że możemy z niej korzystać w domu jak również na zewnątrz. Dzieci z pewnością znajdą nowe sposoby na zabawę z nią. Skakanka marki Buiten Speel to klasyczna, drewniana, starannie wykonana zabawka.

W naszej liście nie może zabraknąć oczywiście hulajnogi dla dzieci. Hulajnoga Highwaykick to nowoczesna wersja pojazdu znanego od wielu lat. Posiada regulowane siedzisko i jest dostosowana do dzieci w różnym wieku. Za pomocą jednego przycisku można szybko zamienić jeździk z siedziskiem w hulajnogę dla dzieci na 3 kołach.Jazda na hulajnodze Highwaykick uczy dzieci utrzymywania równowagi, zręczności, buduje pewność siebie, poprawia umiejętności motoryczne. A przede wszystkim jest wspaniałą zabawą.

Rowerek

Coraz więcej rodziców przekonuje się biegowy rowerek to świetny pomysł na trening przed jazdą na rowerze z pedałami i hamulcem. Dziecko może opanować umiejętność równowagi na rowerku biegowym oraz umiejętność kręcenia pedałami na rowerku trójkołowym, a to wszystko za pomocą tego jednego, pięknie wykonanego pojazdu.