Zabawki typu udajemy dorosłych - dlaczego warto?

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Zobacz zabawki, które to umożliwią! Zobacz więcej!

Zabawki typu udajemy dorosłych - dlaczego warto?

Małe dziecko jest bacznym obserwatorem. Ciągle patrzy na to co robią dorośli w jego otoczeniu: rodzice, dziadkowie, lekarz, do którego idą na wizytę, kasjerka w sklepie, fryzjerka, z która obcina mu włoski, itd. Obserwuje i poznaje świat, uczy się odpowiednich zachowań społecznych, a także rozwija wyobraźnię. Dlatego zabawki typu udajemy dorosłych mogą być idealnym pomysłem na prezent dla każdego dziecka.

Udajemy dorosłych - ulubiona zabawa malucha

Osoby z najbliższego otoczenia dziecka i te z którymi dziecko ma styczność są jego pierwszymi nauczycielami. Dziecko bardzo często obserwując co robi mama w kuchni, zaczyna powtarzać jej ruchy, wyciągać różne garnki i miski. Obserwując tatę może mieć ochotę na małe remonty czy naprawy. Nie zdziwi nas także, jeśli po wizycie u pediatry, dziecko zacznie badać wszystkie misie i lalki, a także członków rodziny. Warto się więc zastanowić nad zabawkami, które pozwalają dziecku wcielać się w rolę dorosłych, czyniąc zabawę przyjemną i bezpieczną. Zabawa w naśladowanie dorosłych może zająć dziecku czas na długie godziny, a przy tym pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, kształtując jego wyobraźnię oraz kreatywność, a także pomaga oswoić się w pewnych sytuacjach dnia codziennego, jak np. zakupy, wizyta u lekarza, czy u fryzjera.

Nasze propozycje zabawek dla dzieci: (Kliknij na zdjęcie i zobacz produkt)

 

 

Jakie zabawki typu udajemy dorosłych wybrać?

Wybierając zabawkę dla dziecka warto zastanowić się, czy dziecko przejawia już jakieś zainteresowania dorosłym światem, np. udaje zabawę w sklep, czy też gotowanie. Jeśli tak to warto zainteresować się właśnie takimi zabawkami. Jeśli dziecko boi się pierwszej wizyty u lekarza, kupmy mu zestaw przy pomocy którego będzie mógł się oswoić z sytuacją, która wywołuje u niego lęk. Wybierając takie zabawki warto też pamiętać, aby nie kierować się stereotypami. Kuchnia i akcesoria do gotowania będą doskonałą zabawką nie tylko dla dziewczynek, ale tak samo dla chłopców. Mali chłopcy uwielbiają gotować na równi z dziewczynkami. A nóż wyrośnie nam mały szef kuchni. Tak samo dziewczynki mogą być zachwycone zestawem do majsterkowania, czy zabawą remizą strażacką.

Wśród zabawek dla dzieci może Ci się spodobać  (Kliknij na zdjęcie i zobacz produkt)


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem