Zabawki typu udajemy dorosłych - dlaczego warto?

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Zobacz zabawki, które to umożliwią! Zobacz więcej!

Małe dziecko jest bacznym obserwatorem. Ciągle patrzy na to co robią dorośli w jego otoczeniu: rodzice, dziadkowie, lekarz, do którego idą na wizytę, kasjerka w sklepie, fryzjerka, która obcina mu włoski, itd.

Obserwuje i poznaje świat, uczy się odpowiednich zachowań społecznych, a także rozwija wyobraźnię. Dlatego zabawki typu udajemy dorosłych mogą być idealnym pomysłem na prezent dla każdego dziecka.

Udajemy dorosłych - ulubiona zabawa malucha

LILLIPUTIENS LALKA DLA DZIECI DZIDZIUŚ W KOSZYCZKU Z UBRANKIEM AGHATE

Osoby z najbliższego otoczenia dziecka i te z którymi dziecko ma styczność są jego pierwszymi nauczycielami. Dziecko bardzo często obserwując co robi mama w kuchni, zaczyna powtarzać jej ruchy, wyciągać różne garnki i miski. Obserwując tatę może mieć ochotę na małe remonty czy naprawy.

Nie zdziwi nas także, jeśli po wizycie u pediatry, dziecko zacznie badać wszystkie misie i lalki, a także członków rodziny. Warto się więc zastanowić nad zabawkami, które pozwalają dziecku wcielać się w rolę dorosłych, czyniąc zabawę przyjemną i bezpieczną.

Zabawa w naśladowanie dorosłych może zająć dziecku czas na długie godziny, a przy tym pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, kształtując jego wyobraźnię oraz kreatywność, a także pomaga oswoić się w pewnych sytuacjach dnia codziennego, jak np. zakupy, wizyta u lekarza, czy u fryzjera.

Nasze propozycje zabawek dla dzieci typu udajemy dorosłych.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH WARSZTAT DLA DZIECI ZESTAW Z NARZĘDZIAMI
LITTLE DUTCH DREWNIANA KUCHNIA LITTLE DUTCH ZESTAW MAJSTERKOWICZA MAŁY WARSZTAT

Jakie zabawki typu udajemy dorosłych wybrać?

LITTLE DUTCH DREWNIANY WÓZEK DLA LALEK FLOWERS & BUTTERFLIES

Wybierając zabawkę dla dziecka warto zastanowić się, czy dziecko przejawia już jakieś zainteresowania dorosłym światem, np. udaje zabawę w sklep, czy też gotowanie. Jeśli tak to warto zainteresować się właśnie takimi zabawkami.

Jeśli dziecko boi się pierwszej wizyty u lekarza, kupmy mu zestaw przy pomocy którego będzie mógł się oswoić z sytuacją, która wywołuje u niego lęk. Wybierając takie zabawki warto też pamiętać, aby nie kierować się stereotypami.

Kuchnia i akcesoria do gotowania będą doskonałą zabawką nie tylko dla dziewczynek, ale tak samo dla chłopców. Mali chłopcy uwielbiają gotować na równi z dziewczynkami. A nóż wyrośnie nam mały szef kuchni. Tak samo dziewczynki mogą być zachwycone zestawem do majsterkowania, czy zabawą remizą strażacką.

 

 Nasze propozycje zabawek dla dzieci typu udajemy dorosłych, które mogą Ci się spodobać.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH ZESTAW LEKARZA LEKARSKI LITTLE DUTCH EKSPRES DO KAWY 10 ELEMENTÓW
JANOD ZESTAW LEKARZA Z 10 AKCESORIAMI
LILLIPUTIENS LALKA DLA DZIECI DZIDZIUŚ W KOSZYCZKU Z UBRANKIEM AGHATE
LITTLE DUTCH LALKA PRZYTULANKA JULIA 35 CM
LOTTIE LALKA DLA DZIECI BALETNICA

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Powiązane kategorie:


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.