Wybieramy zabawki dla niemowlaka - prezent dla dziewczynki i chłopca

Przeczytaj więcej o zabawkach dla noworodka, które z pewnością przypadną do gustu, każdemu maluszkowi. Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz idealny prezent dla niemowląt. Dowiedz się więcej!

Wraz z przyjściem na świat upragnionego potomstwa, życie świeżo upieczonych rodziców diametralnie się zmienia. Stają się odpowiedzialni za zaspokojenie wszystkich potrzeb dziecka związanych z prawidłowym karmieniem, opieką i pielęgnacją.

Dlatego na długo przed planowanym porodem warto wyposażyć się w niezbędną wyprawkę dla noworodka oraz zabawki. Odpowiednio dobrane zabawki odgrywają niesamowicie ważną rolę w codziennej opiece nad nowo narodzonym maluszkiem.

Pozwalają wyciszyć się w chwilach płaczu i rozdrażnienia, ułatwić zasypianie i potrafią zainteresować malucha w ciągu dnia. Sensoryczne zabawki wspierają rozwój wszystkich zmysłów, które najsilniej kształtują się w okresie niemowlęcym. Najlepszym rozwiązaniem podczas wyboru odpowiednich zabawek dla niemowlaka będą te, które zapewniają przyjemny czas połączony z wsparciem rozwoju sensorycznego.

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wachlarz zabawek dla niemowląt, wśród których możemy wyróżnić karuzele do łóżeczka, maty edukacyjne, interaktywne książeczki, gryzaki, przytulanki i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu z akcesoriami dla dzieci i niemowląt, która gwarantuje znalezienie idealnej zabawki dla każdego malucha.

Sensoryczne zabawki dla niemowlaków

FAT BRAIN TOYS DIMPL BĄBELKI WIEŻA

Najlepszym pomysłem na zabawkę dla kilku miesięcznych maluszków są różnego rodzaju edukacyjne zabawki, które wspierają rozwój wszystkich zmysłów oraz prawidłową pracę mózgu, a przy tym potrafią zainteresować dziecko umilając mu czas.

Gorąco polecamy karuzele do łóżeczka i maty edukacyjne dedykowane dla noworodków już od pierwszych dni życia dziecka.

Najpopularniejszymi producentami w tej kategorii są znamienite i cenione marki Tiny Love, Skip Hop, Kinderkraft oraz Done by Deer. Polecamy również książeczki sensoryczne wykonane w kontrastowych kolorach, które wspierają prawidłową pracę narządu wzroku.

Świetne zabawki dla niemowlaka, to nie tylko zabawki sensoryczne, po których od razu widać, że to zabawka, ale również elementy wyprawki noworodka, która jest tak przygotowana, żeby pielęgnować i zabawiać dziecko:

  • karuzela do łóżeczka,
  • mata edukacyjna,
  • zawieszki nad kołyskę,
  • gryzaki sensoryczne,
  • grzechotka,
  • kostka aktywizująca i wiele innych.

Ciekawe propozycje zabawek sensorycznych dla noworodka, które mogą Cię zainteresować.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

FAT BRAIN TOYS DIMPL BĄBELKI WIEŻA FAT BRAIN TOYS ZABAWKA SENSORYCZNA SZEŚCIANIK QUUBI B. TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

Wyprawka dla noworodka w roli zabawki? przeważnie tak!

BIM BLA PRZYTULANKA - MIĘTOWY KRÓLICZEK HUGGY

 

Najlepsze marki próbują w jak największym stopniu ułatwić życie rodzicom, godząc funkcję elementu wyprawki dla noworodka z funkcją zabawki dla niemowlaka.

Tak jest w przypadku wielu zabawek. Na przykład gryzak sensoryczny ułatwia przejście dziecka przez okres ząbkowania, a jednocześnie pełni rolę zabawki.

Podobną funkcję ma mata edukacyjna, która początkowo pełniła rolę miękkiego podłoża do nauki raczkowania, a obecnie posiada wiele funkcji związanych z nauką kształtów, liczb, liter, czy też stymulacji dźwiękowej i wizualnej dziecka.

 

 

Akcesoria dla niemowląt pełniące funkcję zabawki, które mogą Cię zainteresować.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

B.TOYS UROCZY KOCYK PRZYTULANKA DOU DOU DLA NIEMOWLĄT KRÓLICZEK LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA EDUKACYJNA LITTLE GOOSE LITTLE DUTCH GRYZAK LÓD

Zabawki interaktywne dla niemowląt

LITTLE BIG FRIENDS AKTYWNA SPIRALA SENSORYCZNA WERSJA DŻUNGLA

Ta grupa zabawek skłania maluchy do wchodzenia w interakcje. Oryginalny pomysł z jakim zostały stworzone zabawki sprawia, że maluch nie traci szybko zainteresowania i nie nudzi się.

Zabawki interaktywne stymulują zmysły, kształtują dziecięcą kreatywność i pobudzają ciekawość. Rozwijają również wiele ważnych umiejętności motorycznych - szczególnie małej motoryki, w tym zdolności manualnych.

W tej grupie zabawek dla dzieci można wymienić wszystkie te zabawki, które oddziałują na dziecko poprzez efekty wizualne, dźwięki, ruch, a także elementy związane z motoryką małą (np. rozpoznawanie kształtów, figurek), jak sortery dźwiękowe.

 

Nasze propozycje zabawek interaktywnych dla niemowląt, które mogą Cię zainteresować.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH SPIRALKA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY DUMEL DISCOVERY DOMEK SORTER KSZTAŁTÓW 3+ LITTLE DUTCH ZAWIESZKA INTERAKTYWNA DO WÓZKA / FOTELIKA LITTLE GOOSE

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

FAT BRAIN TOYS ELASTYCZNA KOSTKA SORTER INNYBIN
Zabawki edukacyjne dla niemowląt uczą kojarzenia, logicznego myślenia, rozpoznawania, łączenia pewnych rzeczy w związki przyczynowo - skutkowe.

 

Dzięki edukacji zawoalowanej zabawą, jest ona znacznie skuteczniejsza. Zabawki dla niemowląt podzielone na kategorie wiekowe i zwykle warto podarować dziecku zabawki edukacyjne dostosowanej do jego wieku.

Jeśli dziecko bawi się zabawkami dla starszych grup to oczywiście w części przypadków będzie to udany eksperyment, ale może też być ryzyko frustracji, zniechęcenia, jeśli niektórych zadań dedykowanych starszym dzieciom takiemu maluchowi nie uda się wykonać.

Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dopasować zabawkę do etapu rozwoju, na którym znajduje się nasz maluszek. Możemy znaleźć zabawki dla niemowlaka 0 - 3 miesięcy, od 6 miesiąca życia i powyżej roczku.

W tej grupie zabawek dla dzieci można wymienić wszystkie te zabawki, które posiadają jakiś element edukacyjny. Mogą to być puzzle i układanki, sortery, książeczki edukacyjne, zabawki typu udajemy dorosłych, zabawki muzyczne, zabawki do nauki i doświadczeń, pomoce logopedyczne i inne.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt, które mogą Cię zainteresować.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

GRIMM'S TĘCZOWE PEREŁKI DO CHWYTANIA B. TOYS INSTRUMENT DLA DZIECI MINI WOOFER PIESEK FAT BRAIN TOYS PRZYSSAWKI SENSORYCZNE Z RÓŻNYMI FAKTURAMI 6 SZT.

Przytulanki i pluszaki dla niemowląt

LITTLE DUTCH PRZYTULANKA LITTLE GOOSE 18 CM

Kilkumiesięczne maluszki mają niesamowite potrzeby emocjonalne, które zaspokajają przede wszystkim podczas kontaktu z najbliższymi członkami rodziny.

Podczas snu, kiedy niemowlę zostaje samo niesamowicie przydatna może okazać się przytulanka, która zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Miękki pluszak w postaci ulubionego zwierzątka może okazać się ukochaną zabawką maluszka.

Marka Jellycat specjalizuje się w produkcji przytulanek wykonanych z wysokiej jakości materiałów i tkanin, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i gwarantują bezpieczeństwo podczas zabawy.

Świetną zabawką dla 6 miesięcznego dziecka będzie również gryzak, który poza ukojeniem podczas ząbkowania wspiera prawidłowy rozwój zmysłów.

 

 

Polecane przytulanki dla niemowląt, które mogą Cię zainteresować.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LA MILLOU PRZYTULANKA DLA DZIECKA KRÓLICZEK DOUDOU BISCUIT COLLECTION MINT BABY STEPS MIŚ PRZYTULANKA - ECRU LITTLE BIG FRIENDS PRZYTULANKA I POZYTYWKA HIPOPOTAM SAM

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Powiązane kategorie:


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.