Wybieramy puzzle sensoryczne - przegląd

Przeczytaj więcej o bestsellerowych puzzlach sensorycznych dla dzieci, które wspierają rozwój dziecka podczas świetnej zabawy. Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz prezent dla swojego malucha. Dowiedz się więcej!

Szczególnie ważna w rozwoju małych dzieci jest stymulacja sensoryczna. Rozwój takich zmysłów jak dotyk, wzrok i zapach mają ogromne znaczenie na prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny. Dlatego też od pojawienia się dziecka na świecie powinniśmy go delikatnie stymulować sensorycznie.

Na początku mogą być to rzeczy codziennego użytku. Ściereczki o różnych fakturach lub piłeczki. W miarę wzrostu dziecka można zastanowić się nad zakupem specjalistycznych zabawek. Z pomocą mogą przyjść puzzle sensoryczne, które będą wspaniałą zabawką dla dzieci w wieku 2 i 3 lat.

Puzzle sensoryczne jako prezent dla 2 latka

RUBBABU SORTER PUZZLE 3D WARZYWA SENSORYCZNY

 

Wspierając rozwój małych dzieci, warto skupić się na takich zabawkach, które ćwiczą spostrzegawczość, pozwalają doskonalić koordynację ręka-oko i przyczyniają się do stymulacji sensorycznej.

Szczególnie ważne jest to dla dzieci 2 i 3-letnich, które poznają świat, korzystając ze wszystkich zmysłów.

Dzieci powinny mieć możliwość, żeby poznawać różne faktury, kolory i dźwięki, dlatego warto pomyśleć o znakomitym połączeniu, jakie stanowią puzzle z różnymi wtłoczonymi w nie materiałami.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

Drewniane Puzzle sensoryczne

VILAC SENSORYCZNE PUZZLE DLA DZIECI NA LODZIE

Drewniane puzzle sensoryczne to wspaniała propozycja dla młodszych dzieci, które przeniosą się do wspaniałego świata lodu.

Zabawa polega na tym, że dziecko musi dopasować elementy do otworów, co pozwoli na ułożenie bajkowej północno-biegunowej kompozycji.

Ciekawa atrakcja dla maluchów jest to, że każde miejsce w planszy wypełnione jest zupełnie innym materiałem.

Dzięki temu dziecko podczas zabawy ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i stymuluje zmysł dotyku. Takie puzzle to doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Puzzle dźwiękowe z motywem farmy Melissa and Doug

MELISSA AND DOUG DŹWIĘKOWE PUZZLE DLA DZIECI OLD MACDONALD'S FARM

Kolejną propozycją dla młodszych dzieci są drewniane puzzle dźwiękowe Melissa and Doug z motywem wiejskim.

Zadaniem dziecka jest dopasowanie ośmiu elementów układanki w odpowiednie miejsca. Sporą frajdę może sprawić dziecku dźwięk, który wydaje każdy element tuż po umieszczeniu go na odpowiednim miejscu planszy.

Małe dziecko bawi się i uczy rozpoznawać poszczególne odgłosy zwierząt. Każdy puzzle ma mały kołeczek, który ułatwi dziecku wyjmowanie poszczególnych elementów.

Puzzle dźwiękowe od Melissa and Doug to wspaniała forma zabawy również dla starszych dzieci. Te puzzle są również świetne do robienia żartów - tylko zostawcie je bez włożonych na miejsce zwierzątek w pokoju i zgaście światło ;)

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Puzzle jako wspaniały prezent dla 3 latka

AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE MÓJ DZIEŃ 40 ELEMENTÓW

Ogromną zaletą układania puzzli przez dziecko jest możliwość wyciszenia.

Dziecko otoczone różnymi bodźcami może często okazywać zdenerwowanie, dlatego warto dobrać takie zabawki, które będą w stanie go zainteresować i jednocześnie wyciszyć.

Oprócz książeczek idealne są wszelkiego rodzaju układanki. Wyciszenie dziecka jest szczególnie ważne wśród 3 latków, które są bardzo podatne na docierające do niego bodźce zewnętrzne.

Dlatego, jeśli szukamy dla dzieci pomysłu na spokojne spędzenie czasu, to puzzle będą świetnym zakupem.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

Zobacz również nasze propozycje puzzli dla 3 latka, które mogą Cię zainteresować!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

JANOD PUZZLE DLA DZIECKA DO KĄPIELI MAPA ŚWIATA 28 ELEMENTÓW AUZOU PUZZLE PODNIEBNY ŚWIAT 100 EL. QUUT PUZZLE PIANKOWE DO KĄPIELI 3D QUUTOPIA ŁABĘDZIE

Układanka dla dzieci zwierzątka od Janod

JANOD PUZZLE SENSORYCZNE 20 ELEMENTÓW FARMA

Tematyka wsi ogromnie interesuje maluchy, dlatego warto rozważyć zakup kompletu puzzli od firmy Janod.

Jest to kolorowa układanka dla dzieci składająca się z 20 elementów. Na niektórych z nich ukryte są różne tekstury materiałów, których odkrywanie z pewnością sprawią maluchom ogromną radość.

Dzieci w tym wieku bardzo lubią motywy zwierzęce, dlatego układanka będzie wspaniałym podarunkiem zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

 

Układanka dla dzieci wyprawa do zoo od Janod

JANOD PUZZLE SENSORYCZNE 20 ELEMENTÓW WYCIECZKA DO ZOO

Kolejna ciekawa propozycja firmy Janod, to puzzle z motywem zoo.

Układanka składa się z 20 elementów i niektóre z nich pokryte są materiałami o różnej fakturze.

To wspaniała zabawa ćwicząca koncentrację, logiczne myślenie i sprawność manualną.

Dodatkowo dziecko poznaje nowe zwierzęta, które nie będzie miało szansy zobaczyć we własnym otoczeniu. Puzzle z motywem zoo to świetny pomysł na wieczorną zabawę.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

Układanka dla dzieci zwierzęta domowe od Janod

JANOD PUZZLE SENSORYCZNE ZWIERZĘTA DOMOWE

Następnym godnym uwagi pomysłem na prezent dla dziecka są przepiękne puzzle z motywem zwierząt domowych.

Układanka składa się z 20 puzzli. Na niektórych z nich pojawiają się ciekawe materiały, które dziecko może dotykać i badać.

Motywy zwierzęce są ogromnie lubiane przez dzieci i choć ten model puzzli nie posiada efektów dźwiękowych, to bez przeszkód możemy wyjaśniać dziecku, jakie odgłosy wydają poszczególne zwierzaki.

Puzzle są zapakowane w eleganckie kartonowe pudełko. To idealny pomysł na prezent dla dziecka znajomych lub dla naszego przedszkolaka. Puzzle rozwijają kreatywność, koncentrację i logiczne myślenie.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Jeśli wahasz się i nie wiesz jaką zabawkę kupić dziecku w prezencie, to puzzle zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Koszt takich puzzli nie jest duży, a można mieć pewność, że dziecko będzie żywo zainteresowane i zadowolone z podarowanej mu układanki.

Przy okazji mamy możliwość stymulacji malucha i motywowania go do ćwiczeń rozwijających pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową. Sporym atutem takich zabawek jest możliwość, zabrania ich na wyjazd. Wtedy bez przeszkód będziemy mogli zorganizować dziecku czas nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie będzie satysfakcjonująca.

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Powiązane kategorie:


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.