Wiele pomysłów na Prezent dla dzieci, które rozwijają różne pasje

Przeczytaj więcej o wyjątkowych prezentach dla dzieci, które wspierają rozwój dziecięcych zainteresowań i zachęcają do zdobywania coraz to nowszych umiejętności. Zainspiruj się naszymi propozycjami. Dowiedz się więcej!

Odwiedzając znajomych, często stajemy przed zadaniem kupienia prezentu dla ich dzieci. Biorąc pod uwagę czasy i zainteresowania współczesnych dzieci, nie jest to łatwe zadanie. Większość ludzi stara się, aby prezenty dla dzieci przyjaciół były dobrze przemyślane i przynajmniej częściowo zgodne z ich zainteresowaniami.

Jednak nie zawsze się to udaje. Najczęściej wybór pada na lalki lub instrumenty muzyczne dla dzieci. W tym artykule proponujemy alternatywne ciekawe zabawki, które zadowolą nawet najbardziej wymagające dzieci i pozwolą im rozwijać swoje zainteresowania.

Prezenty dla dzieci, które rozwijają swoje zdolności artystyczne

Robiąc zakupy dla własnych dzieci lub dzieci znajomych, warto kupić zestaw artystyczny, w którym znajdą się farby do malowania palcami, kredki, ołówki, flamastry, które nie tylko sprawią przyjemność dziecku, ale także pobudzą jego kreatywność. Dzieci w każdym wieku chętnie korzystają z przyborów do rysowania i malowania, które pozwalają im rozwijać zdolności manualne.

Malowanie świetnie wpływa na wyobraźnię i uczy cierpliwości. Zabawa polegająca na możliwości mieszania kolorów w dowolny sposób jest jednym z najbardziej stymulujących aspektów dzieciństwa.

Farby dla dzieci – fantastyczny pomysł na kreatywną zabawę

CARIOCA TEMPERA FARBY DO MALOWANIA PALCAMI 80 ML 6 KOLORÓW

Świetnym pomysłem może być podarowanie dzieciom zestawu do malowania, zawierającego różne rodzaje farb, pędzle, a nawet specjalny papier, np. papier do akwareli.

Choć tego typu zabawki mogą wydawać się prostym i nudnym prezentem, dzięki nim zainteresowanie dziecka farbami i kolorowaniem nabierze nowego wymiaru, zwłaszcza jeśli do wyboru będzie wesołe pudełko z farbami.

Do ciekawych propozycji plastycznych należą farby, które wyglądają jak flamastry. Dają więcej możliwości mimo, że nie wymagają użycia wody ani pędzla.

Inną opcją są farby do malowania palcami, które są bezpieczne dla dzieci, nawet tych z problemami dermatologicznymi.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Kredki dla dzieci – połączenie przyjemnej zabawy z rozwojem podstawowych umiejętności

CARIOCA BABY KREDKI JUMBO 3W1 10 KOLORÓW

Dobrze jest mieć w domu kilka pudełek kredek na wypadek, gdyby dziecko chciało przyłączyć się do rodzeństwa i przyjaciół w zabawie w kolorowanie.

Choć może się wydawać, że każde dziecko ma kredki, dobrych kredek nigdy nie jest za wiele. Dla twórczego rozwoju dziecka ważne jest, aby kolory były żywe i ciekawe, ale jednocześnie łatwe do opanowania przez małe paluszki.

Dlatego w tym przypadku prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka. Coraz częściej mniejsze dzieci, które ukończyły 2 lata, używają kolorowych kredek woskowych przeznaczonych specjalnie dla ich małych rączek.

Przedszkolakom spodobają się kredki dla dzieci Woody Stabilo. Są to kredki w rozmiarze XXL, które są łatwe w użyciu i, co najważniejsze, są niezwykle odporne na wstrząsy podczas upadku.

Inne cechy tych kredek to możliwość używania ich na szkle i wyjątkowa odporność na wstrząsy.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym najbardziej odpowiednia jest tablica do rysowania Lumi Board Creative, która zawiera szablony, modele do rysowania i flamastry. Pozwoli im to nie tylko nauczyć się rysować, ale także udoskonalić technikę.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz nasze propozycje kredek dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

STABILO KREDKI Z WYPUSTKAMI EASYCOLORS DLA PRAWORĘCZNYCH 6 SZT. PLAYON CRAYON KREDKI STOŻKOWE PRIMARY CRAYON ROCKS KREDKI WOSKOWE W AKSAMITNYM WORECZKU 16 KOLORÓW

Oto kilka wspaniałych prezentów dla dzieci, które rozwijają zdolności manualne.

Wszystkie dzieci uwielbiają wykonywać takie czynności, jak modelowanie z gliny, składanie origami i wyklejanie różnego rodzaju obrazków. Ten rodzaj aktywności jest ważny dla rozwoju drobnych umiejętności motorycznych, dlatego poniżej znajdziesz propozycje stymulujących prezentów dla dzieci.

Zabawy z masą plastyczną i plasteliną

CARIOCA PLASTELINA SPAGHETTI PLASTY BEZGLUTENOWA 150 G 12 KOLORÓW

Istnieją różne rodzaje mas plastycznych i plasteliny dostępne jako zestawy artystyczne dla dzieci. Dobrym pomysłem na prezent dla maluchów jest plastelina Carioca Plastyka, ponieważ jest bezglutenowa.

Produkt nie brudzi rąk i, co najważniejsze, nie wysycha. Specjalna plastelina sprawi radość nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

Młodszym dzieciom, które ukończyły 18 miesięcy, można zaproponować masę plastyczną od Djeco, która jest wykonana z mąki pszennej i sprawi dzieciom wiele radości podczas zabawy nią.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

 

Zobacz nasze propozycje masy plastycznej dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

DJECO MASA PLASTYCZNA 4 SZT BROKATOWA CARIOCA PLASTELINA PLASTY PASTELOWA BEZGLUTENOWA 100 G 6 KOLORÓW5 MAPED MASA PLASTYCZNA CIASTOLINA MODELINA DLA DZIECI 4X120G

Tajemnicza wydrapywanka i kolorowanki dla dzieci

AUZOU KOLOROWANKA WODNA KSIĘŻNICZKI

Świetnym zajęciem dla maluchów w deszczowy dzień jest robienie własnych kolorowanek. Zapas kredek, ołówków i innych mazaków zapewni im zajęcie w deszczowy dzień.

Większe dzieci, które potrafią już samodzielnie kolorować, chętnie kupią naklejki, które mogą umieścić na pustych stronach w kolorowance, aby stworzyć dodatkowe sceny i akcje z tego, co pokolorowały.

Materiały plastyczne, takie jak farby akwarelowe, pędzle, a nawet sztalugi, mogą być świetną zabawą dla małego dziecka lub starszego, które lubi malować, a nie kolorować.

Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, kup po jednym dla każdego z nich, aby nie dochodziło do kłótni o przybory. Wydrapywanki mogą być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, ponieważ te pomysłowe zabawki artystyczne oferują wiele możliwości twórczych.

Na niektórych wydrapywankach znajdują się różne szablony, za pomocą których mniejsze dzieci mogą tworzyć ciekawe wzory i obrazki. Inne wydrapywanki mają gotowe obrazki, które pojawiają się po zdrapaniu warstwy pokrywającej kartę. Dostępne są również wydrapywanki z gotowymi obrazkami, które mogą być wspaniałym prezentem dla małych dzieci.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz nasze propozycje wydrapywanek i kolorowanek dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

AUZOU KOLOROWANKA WELUROWA AUZOU KOLOROWANKA AKWARELOWA ZACZAROWANY LAS AUZOU KOLOROWANKA WODNA DZIKIE ZWIERZĘTA

Origami dla dzieci – kreatywna zabawa na wiele godzin

AUZOU ZESTAW ARTYSTYCZNY SKŁADANKI 3D - ORIGAMI KSIĘŻNICZKI

Origami wykorzystuje logiczne myślenie i poprawia koordynację oczu i rąk. Kup książki do origami dla dzieci, które poprawią ich koordynację wzrokowo-ruchową, a jednocześnie staną się źródłem radości i świetnej zabawy.

Już przedszkolaki mogą zacząć się bawić i układać swoje pierwsze figurki lub zwierzątka. Im starsze dziecko, tym większą frajdę będzie miało z układania trudniejszych form origami.

Dokonując zakupu pamiętajmy jednak, że poziom trudności origami dla dzieci zawsze powinien być dostosowany do ich wieku.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

 

Zobacz nasze propozycje origami dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DINOZAURY DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI I NAKLEJKI WESOŁE TWARZE DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI ZWIERZĘTA

Instrumenty muzyczne dla dzieci i inne prezenty, które pokochają Twoje dzieci

B.TOYS GITARA PIESEK WOOFER INSTRUMENT DLA DZIECKA

Rodzice i dziadkowie, którzy chcą podarować dzieciom bardziej tradycyjne prezenty, mogą zdecydować się na zabawki dla maluchów, które przygotują je do wejścia w szeroki świat.

Niektóre z tych produktów to małe zestawy do majsterkowania i zestawy lekarskie, które są świetną zabawą zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Drewniana kuchnia to kolejny dobry pomysł na prezent, ponieważ dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię i gotować posiłki, jeść je z misiami, lalkami i całą rodziną. 

Instrumenty muzyczne to kolejny fascynujący prezent, który sprawi radość dzieciom w różnym wieku, ponieważ zabawki można dopasować do wieku dziecka i pomóc mu w rozwijaniu talentów muzycznych i poczucia rytmu.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz nasze propozycje instrumentów dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

https://4kidspoint.pl/products/instrumenty-explore-more-skip-hop B.Toys Pulpit dyrygenta orkiestry interaktywny B.TOYS SERIA LAND OF B. INSTRUMENT DLA DZIECI PIANINKO ZE SKACZĄCYMI PTASZKAMI
Powiązane artykuły na bloga, które mogą Cię zainteresować:

Powiązane kategorie:


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.