TOP 7 książeczek kontrastowych dla dzieci

Prawidłowy rozwój dziecka to jeden z najważniejszych aspektów wychowania, do którego każdy z nas jako rodzic podchodzi z jak największą starannością i odpowiedzialnością. Mając na celu odpowiednią edukację naszego potomstwa dbamy o to, aby dostarczyć mu wszystkich niezbędnych bodźców, które stymulują dobrą pracę dziecięcych zmysłów.

W tym celu wybieramy różnego rodzaju zabawki sensoryczne, które doskonale wspierają prawidłową pracę mózgu dziecka. Wśród nich znajdziemy m.in. książeczki sensoryczne, którym chcielibyśmy poświęcić nieco więcej zainteresowania.
To właśnie one aktywizują wszystkie zmysły dziecka niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w przyszłości. Dlatego tego typu zabawka powinna znaleźć się w każdym domu, w którym obecne są dzieci.

Książeczka jolly babyKsiążeczka done by deer

Jaki wpływ mają książeczki sensoryczne na rozwój dziecka?

Jak wcześniej wspomnieliśmy książeczki sensoryczne dostarczają odpowiednie bodźce, które stymulują prawidłową pracę zmysłów dziecka. Oddziałują one na zmysł słuchu, gdyż maluch podczas zabawy odbiera wrażenia dźwiękowe takie jak np: piszczałki, dzwoneczki, dźwięk rzepu czy zamka.
Rozwijają również zmysł węchu, ponieważ różne części książeczki są stworzone z innego materiału czy tworzywa, które mają odmienny zapach. Książeczki sensoryczne dla niemowlaka pozytywnie wpływają na pracę wzroku, ponieważ do ich wykonania wykorzystuje się różne kolory, kształty i obrazki.

Podczas zabawy maluchy rozwijają również zmysł dotyku, który dostarcza informacji o kształcie, fakturze, rozmiarze każdego elementu zabawki. Ponadto książeczki sensoryczne wspierają także zmysł smaku co niewątpliwie każdego z nas wyjątkowo zaskakuje.
Jak wiemy każde niemowlę chce wszystkiego spróbować, wkładając różnego rodzaju przedmioty do buzi. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku książeczek sensorycznych. Tutaj wystające i odczepiane elementy książeczek umożliwiają maluszkowi „spróbowanie” wszystkiego, na co ma ochotę.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej książeczki sensorycznej dla dzieci?

Książeczki sensoryczne dla niemowląt powinny być przede wszystkim wykonane z najwyższej jakości materiałów i tkanin, dzięki którym gwarantują one bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy.
Najlepszym rozwiązaniem dla kilku miesięcznych maluszków będą kontrastowe, czarno-białe książeczki. Te odcienie najlepiej stymulują pracę wzroku tak małych dzieci, u których ten zmysł jest jeszcze bardzo słabo rozwinięty.
Od szóstego miesiąca życia można spokojnie wykorzystywać książeczki sensoryczne bogate w przepiękne barwy i kolory. Książeczki sensoryczne dla rocznego dziecka powinny być odpowiednio dopasowane do poziomu rozwoju, na którym w obecnej chwili znajduje się maluch.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wachlarz książeczek sensorycznych od znamienitych i cenionych na całym świecie producentów zabawek dla dzieci takich jak: Done By Deer, Little Dutch, Jolly Baby, Skip Hop, B.Toys i innych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i dokonania najlepszego wyboru zabawek sensorycznych dla dziecka, które łączą w sobie miłą i przyjemną zabawę z pożyteczną nauką i rozwojem.

1. Książeczki Little Dutch

Holenderska marka Little Dutch specjalizuje się m.in.: w produkcji materiałowych książeczek sensorycznych dla dzieci, które swoim prześlicznym wykonaniem i pastelową kolorystyką podbiły serca nie tylko maluszków, ale również dorosłych.

Dostępna w kilku kolorach książeczka zawiera w środku różnorodne faktury i materiały, które w świetny sposób stymulują zmysły dziecka. W środku znajdziemy uwielbiane przez maluchy lustereczko, kolorowe metki, piszczałkę, a także szeleścika. Podczas zabawy dziecko ćwiczy pracę wszystkich zmysłów oraz koordynację ręka-oko. Za pomocą niewielkiego kółeczka istnieje możliwość przymocowania jej do wózka lub fotelika samochodowego. Książeczka sensoryczna Little Dutch dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla swojego maluszka.2. Książeczki Jolly Baby

Kolejną bardzo atrakcyjną pozycją wśród książeczek sensorycznych są książeczki Jolly Baby. Pierwsza z nich to czarno-biała książeczka rekomendowana dzieciom już od pierwszych tygodni życia, która z pewnością zainteresuje maluszka i zwróci na siebie jego uwagę.

Motywem przewodnim książeczki są zwierzątka, które maluszek może poznać. Z książeczki wystają ogonki zwierzątek o różnych fakturach, które pomogą w rozwijaniu zmysłu dotyku dziecka. Szeleszcząca okładka dodatkowo zaciekawi malucha i zapewni wielogodzinną zabawę. W ofercie Jolly Baby znajdziemy również świetną książeczkę sensoryczną gryzaki wypełnioną kolorowymi obrazkami.

Książeczka składa się z sześciu dwustronnych kart, a każda z nich posiada w rogu niewielki gryzaczek dla dziecka, który z pewnością przyniesie ulgę w okresie ząbkowania. Szeleszczące elementy oraz ciekawe obrazki książeczki stymulują zmysły malucha wpływając na jego rozwój.3. Książeczki Done by Deer

Mięciutka i przyjemna w dotyku książeczka stymuluje prawidłowy rozwój wszystkich zmysłów dziecka. Podczas zabawy maluszek ćwiczy zdolności motoryczne i poznaje różnego rodzaju tekstury.
Książeczka w posiada wystające elementy, które z pewnością zainteresują małe paluszki dziecka.4. Książeczki B.Toys

Książeczka sensoryczna od marki B.Toys to kolejna propozycja, o której nie sposób nie wspomnieć wymieniając najpopularniejsze i najciekawsze zabawki w tej kategorii.

Jest ona pełna uroczych atrakcji, które stymulują rozwój wzrokowy, słuchowy oraz dotykowy dziecka. Wspiera rozwój sensoryczny, rozwija zdolności motoryczne i ćwiczy koordynację ręka oko.
Niektóre elementy książeczki tajemniczo szeleszczą co sprawia, że maluch jest jeszcze bardziej zainteresowany zabawy.6. Książeczki Jellycat

7. Książeczki Lilliputiens


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.