Śpiworek do spania – komfort i wygoda podczas snu

Śpiworek do spania dla dziecka to rozwiązanie problemu odkrywania się dziecka podczas snu. Jakie są rodzaje śpiworków? Zobacz więcej!

Śpiworek do spania – komfort i wygoda podczas snu.

Każdy rodzic zapewne zna problem odkrywania się dzieciaczków w nocy, czy strachu, że Nasz ukochany maluch zakryje się w nocy kołderką i zdarzy się nieszczęście.
Moi drodzy jest na to fantastyczny sposób, a nazywa się on Śpiworek. Śpiworki do spania to świetna sprawa zarówno dla noworodków jak i dla starszych maluchów - ważne żeby był on odpowiednio dopasowany. Dla noworodków sprawdzą się najlepiej te na długość do 70 cm. Dla starszych dzieciaczków w zależności od wzrostu jest możliwość kupna śpiworka do 110 cm. Śpiworek również powinien być dopasowany do pory roku, chodź niektóre marki jak produkują tzw. śpiworki całoroczne, lub też z odpinanymi rękawkami. Zatem w zależności od temperatury można otulić dodatkowo dziecko rękawkami.

Ważne, aby unikać modeli, które mają na plecach, bądź z przodu nie potrzebne, a wręcz utrudniające, odstające ozdoby typu pompony. Śpiworek powinien być raczej gładki, z materiału przepuszczającego powietrze – najlepiej sprawdzi się wysokogatunkowa bawełna, którą preferują takie marki jak: Elodie Details, La Millou, czy Baby Steps. Do śpiworka nie ubieraj malucha zbyt ciepło. Śpiworek z idei zastępuje szczelną kołderkę, więc piżamka powinna być dostosowana do temperatury w domu, najczęściej wystarczy zwykły, bawełniany pajacyk, bądź body z długim rękawem.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę śpiworków do spania!

Rodzaje śpiworków do spania:

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów śpiworków:

Kokon dla noworodka - wiele mam zawija noworodka w tzw. Kokon. Otulony maluszek czuje się jak w brzuszku mamy- bezpiecznie i przytulnie, więc automatycznie szybciutko się uspokaja i zasypia. Doskonale sprawdzi się również podczas drzemek noworodka w ciągu dnia.

Śpiworki bez rękawów - zapinane zazwyczaj na ramionach. Góra przypomina bluzkę bez rękawków o szerokich ramiączkach, dól zwykle zapinany jest na zamek. Sprawdzi się doskonale od pierwszych dni życia, jak również u starszych maluchów.

 

 

 

 

 

Nasze propozycje śpiworków do spania (kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć)

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem