Przegląd zestawów plastycznych dla dzieci

Dowiedz się więcej o zestawach artystycznych do rysowania, malowania, zabaw z masą plastyczną i innych ciekawych i kreatywnych form spędzania czasu. Przejrzyj nasze bestsellery zanim wybierzesz. Zobacz więcej!

Zestawy artystyczne to kreatywne zestawy do samodzielnej zabawy, wspierające rozwój koordynacji oko - ręka, poprawiające sprawność manualną, rozwijające wyobraźnię i wzmacniające umiejętność koncentracji u dziecka.

Taka zabawa świetnie wpływa na różne sfery rozwoju dziecka:

  • Sprawność manualna
  • Wyobraźnia i kreatywność
  • Rozwój talentu plastycznego
  • Wiara we własne zdolności

Jednak stopień trudności zestawów artystycznych powinien być dobrany również do wieku dziecka - od zwykłych kolorowanek, wyklejanek, kolorowanek przestrzennych aż po duże zestawy artystyczne. Odpowiednio dobrane zestawy nauczą dzieci tworzyć swoje własne dzieła z których będą dumne!

Dlatego w dalszej części postu przygotowaliśmy najlepsze propozycje dla najmłodszych – od zabawki dla dwulatka aż do sześciolatka. Jeżeli zastanawiacie się które zabawki wśród tak ogromnego wyboru są warte uwagi, zapraszamy do odkrywania najlepszych razem z nami!

Brak pomysłu na prezent? U nas kupisz coś kreatywnego

Każde dziecko posiada w sobie niezliczone, kreatywne pomysły. Wciąż wyraża je na tysiące sposobów, w których stara się w pełni wyrazić siebie. Zestaw artystyczny dla dzieci jest najlepszym pomysłem na odkrywanie własnych pokładów nieograniczonej wyobraźni, który jednocześnie wspomaga rozwój motoryki. Zestaw artystyczny dla dzieci służy rozwojowi ich zdolności manualnych.
W zależności od rodzaju może zawierać kredki, farby do malowania, flamastry, czy na przykład pieczątki dla dzieci lub specjalne zestawy do zabawy z papierem (wyklejanki, origami i inne).

Wspomaga talent plastyczny, przez co dziecko jest nieustannie zainteresowane i rozwija swoją pasję, a to harmonijnie przekłada się na zaspokojenie potrzeby rozwoju. Taki zestaw plastyczny to świetny pomysł na pozytywny start w przyszłość! Zestawy artystyczne są rekomendowane jako prezent dla 5 latka.

Oto najlepsze propozycje na zestaw artystyczny dla dzieci.Masa plastyczna dla dzieci, czyli plastelina, modelina i inne

Możliwość stworzenia czegokolwiek, co tylko możesz sobie wyobrazić, jest niesamowita! Masa plastyczna dla dzieci ma idealne do tego właściwości – możesz ulepić cokolwiek tylko chcesz.
Ćwicz swoją wyobraźnię i kształtuj najcudniejsze postaci i kształty, które możliwości oferuje masa plastyczna dla dzieci. Masa plastyczna dla dzieci to źródło wsparcia nieustającego rozwoju talentu plastycznego.
Dzięki możliwości dowolnego kształtowania, dziecko wyraża swoją nieograniczoną wyobraźnię oraz ćwiczy sprawność manualną rączek, by jak najlepiej odwzorować to, co sobie wyobraziło.
Właśnie masa plastyczna dla dzieci jest najbardziej lubianą zabawką kreatywną przez wszystkie maluchy Masy plastyczne to idealne zabawka dla chłopca i dziewczynki – zabawki dla 2 latka i starszych dzieci.

 

Najpopularniejsza zabawka to: kolorowanki dla dzieci

Jeżeli pamiętacie wszelkie kolorowanki dla dzieci z własnego dzieciństwa, z pewnością pamiętacie również, że była to jedna z najbardziej angażujących czynności na świecie! Kolorowanki dla dzieci to uniwersalna zabawa, która nigdy nie nudzi.
Kolorowanki dla dzieci i rysowanki szeroko wpływają na rozwój dziecka kolorowanie rozwija sprawność manualną poprzez poruszanie rączką, rozwija wiarę we własne zdolności, ponieważ dziecko szybko uczy się i widzi swoje efekty, będąc za każdym razem coraz bardziej zadowolonym z osiąganych estetycznych efektów.

Kolorować można nie tylko kredkami. Kolorowanka Melissa and Doug została tak wymyślona, by umożliwić najmniejszym dzieciom pokolorowanie obrazków wodą (specjalny długopis wypełniony wodą jest na tyle gruby by idealnie wpasować się do rączki małego dziecka). Kiedy to zrobią z obrazka wydobywają się kolory i kształty. Kolorowanki to doskonały prezent dla 3 latka i starszych dzieci.

 

A może malowanie wodą lub water wow?

Malowanki dla dzieci to świetna zabawa dla wszystkich maluchów, które uwielbiają chwytać pędzelek i farbkami tworzyć ich własny świat.
Dzięki takim produktom jak malowanki dla dzieci, stworzenie pięknego dzieła jest satysfakcją i radością. Pomaluj tam, gdzie chcesz – oto jedne z pierwszych kroków w rozwoju zdolności manualnych.
Malowanki dla dzieci przede wszystkim efektywnie rozwijają wyobraźnię i budują pomost do odkrywania nieznanych źródeł kreatywności. Z pewnością staną się niezastąpioną zabawą w wolnych chwilach. Kolorowanki to doskonały prezent dla 3 latka i starszych dzieci.
Wybraliśmy dla Was te najlepsze, które z pewnością przypadną do gustu każdemu dziecku.

 

Sprawdzony prezent dla dzieci w każdym wieku to kredki

A czego nam potrzeba do kolorowania kolorowanek? Oczywiście kredek! Kolorowe, świecowe, drewniane, pastelowe….
Najlepsze są te, spod których wychodzą najładniejsze obrazki. A już takie kredki dla dzieci jak Crayon w postaci kolorowych kamyków staną się świetną zabawą i niezapomnianym doświadczeniem.
Kredki te są stworzone dla najmłodszych dzieci, ponieważ mogą je dogodnie chwycić i używać jak potrafią. Kredki dla dzieci pojawiają się w coraz ciekawszych kształtach – np. w postaci stożków.

Te oryginalne kredki dla dzieci od Crayon staną się ulubionymi narzędziami do tworzenia wspaniałych dziecięcych dzieł. Kredki posiadają specjalny kształt ułatwiający chwytanie dostosowany do rączek dziecięcych. Kredki drewniane Woody to doskonały prezent dla 3 latka i starszych dzieci. Kredki drewniane posiadają gruby wkład otoczony cudownie pachnącym drewnem, dzięki czemu zapewniają dobry chwyt dziecięcym rączkom i wytrzymałość (najmłodsze dzieci nie potrafią jeszcze dostosować siły nacisku, dlatego wkłady w tradycyjnych kredkach po prostu będą się stale łamać).


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.