Prezenty na mikołajki dla dzieci

Przeczytaj więcej o naszych propozycjach na oryginalne prezenty na mikołajki dla dzieci. Dowiedz się więcej!

Udawanie dorosłych – każde dziecko kocha tę zabawę! Wiele wiedzy jak i umiejętności dzieci nabywają obserwując czynności i zachowania dorosłych. Dziewczynki wybierają lalki i umieszczają je w domkach dla lalek, naśladując życie rodzinne. Z kolei chłopcy z pasją bawią się narzędziami z zabawkowych warsztatów.

Do innych popularnych zabaw w dorosłych należy zabawa w gotowanie, w lekarza, kosmetyczkę, w sklep, czy odgrywanie ról w teatrze. Naturalna skłonność do obserwowania dorosłych wpływa szeroko na sfery rozwoju dziecka: - zmysł estetyczny i zdolności manualne - wyobraźnia, kreatywność - rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności społecznych (socjalizacja).

Zapraszamy Was do odkrywania świata dorosłych z innej, dziecięcej perspektywy, dzięki zabawkom, które pozwalają dzieciom znaleźć się w świecie dorosłych.
Przygotowaliśmy dla Was TOP zabawki dla 2, 3 latka a nawet starszych dzieci.
Zacznijmy od kolekcji z prezentami dla różnych grup wiekowych:

1. Lalka dla dzieci

Zabawa lalkami jest jedną z najbardziej uwielbianych zabaw. Nie bez powodu najbardziej uwielbianą przez dziewczynki, ponieważ przebieranie, strojenie, czy czesanie włosów to najważniejsze powody zabawy, jakimi kierują się dziewczynki.
Lalka dla dzieci sprawdzi się więc idealnie. Lalka dla dzieci, miniaturowa wersja prawdziwego człowieka, świetnie wpływa na rozwój wyobraźni i wypływającej z niej kreatywności, kiedy dziecko tworzy scenariusze życia wzorowanych na zachowaniach dorosłych.
Wpływa również na rozwój inteligencji emocjonalnej oraz tworzenia głębokich więzi, poprzez ciągłą interakcję ze światem emocji oraz z rówieśnikami podczas wspólnej zabawy.
Nasze propozycje lalek dla dzieci, które mogą Cię zainteresować!

2. Zabawa w sklep

Jeżeli Twoje dziecko czuje w sobie nutkę sprzedawcy, sklep dla dzieci będzie dla niego idealną formą zabawy! Dzięki własnemu sklepikowi, dziecko wczuje się w odpowiedzialną rolę sprzedawcy i będzie rozwijać swoje poczucie odpowiedzialności za mały biznes.
Sklep dla dzieci to nie tylko zabawa, ale i jednocześnie wyzwanie dla malucha. Dzięki ciągłej interakcji z „klientami”- rówieśnikami, wzmacnia rozwój umiejętności społecznych oraz ciągłe dojrzewanie inteligencji emocjonalnej.
Wpływa również na wzmacnianie swojej samooceny, kiedy jako sprzedawca staje się reklamą produktów i w najlepszy sposób próbuje przekonać do zakupu. Sklep dla dzieci to nieskończone źródło rozwoju i jednocześnie zabawy!

Bestsellerowe zabawki typu udajemy dorosłych, które mogą Cię zainteresować!3. Kuchnia dla dzieci

Dla wszystkich mam, pomoc w kuchni okaże się bezcenna, kiedy tylko pojawią się dodatkowe małe rączki.

Jednak korzystanie z kuchennych sprzętów przez dzieci może okazać się dla nich niebezpieczne. Dlatego kuchnia dla dzieci jest idealnym rozwiązaniem! Kuchnia dla dzieci to mniejszy odpowiednik dorosłej z naczyniami, garnkami, sztućcami i wiele więcej.
Dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię poprzez odtwarzanie roli kucharza z wyobraźni, wpływa również na rozwój umiejętności społecznych poprzez rozmowę z rodzicami. Kuchnia dla dzieci to świetne połączenie zabawy i niesienia pomocy dorosłym!

4. Warsztat dla dzieci

Każdy kiedyś marzył o tym, by skonstruować własną budowlę. Teraz warsztat dla dzieci to umożliwia. Wystarczy materiał i budulec – klocki i śrubki – by stworzyć co tylko chcesz. Bestsellerowy warsztat dla dzieci został zaprojektowany przez markę Little Dutch.
Warsztat dla dzieci to niewyczerpane źródło rozwijającej się kreatywności oraz zdolności manualnych. Dziecko konstruując własną budowlę angażuje się całym ciałem pobudzając do zdrowego rozwoju. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, będąc bodźcem do tworzenia najbardziej satysfakcjonujących budowli.

5. Mały Majsterkowicz

Dla budowniczych, którym potrzebne natomiast są podręczne narzędzia, świetnie sprawdzi się Mały Majsterkowicz.
Taki zestaw zawiera małe odpowiedniki miniaturowych narzędzi oraz odpowiednich dla nich klocków/materiałów do budowania. Zestaw Mały Majsterkowicz to świetne zaproszenie do zabawy nawet dla kilku dzieci. Mały Majsterkowicz wpływa na rozwój kreatywności, ponieważ dziecko może tworzyć dowolne konstrukcje według podpowiedzi jego własnej wyobraźni, wpływa na zmysł estetyczny i zdolności manualne, dzięki pracy całego ciała podczas budowania.
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.