Plastyczne rzeczy dla dzieci jako drobne upominki dla dzieci

Odwiedzając znajomych, niejednokrotnie zastanawiamy się nad zakupem drobnego podarunku dla ich dzieci, a biorąc pod uwagę obecne czasy i zainteresowania młodych ludzi, nie jest to prosta sprawa.

Mimo iż większość osób stara się, aby prezenty dla dzieci znajomych były przemyślane i trafiały, choć częściowo w ich zainteresowania, to jednak nie zawsze się to udaje.

Najczęściej wybór pada na lalki lub instrumenty muzyczne dla dzieci. W tym artykule proponujemy inne ciekawe zabawki, które ucieszą niejedno nawet najbardziej wymagające dziecko i pozwolą mu rozwijać swoje zainteresowania.

Wiele dzieci z ogromną chęcią korzysta z wszelkiego rodzaju przyborów do rysowania i malowania. Pozwalają one rozwinąć zdolności manualne zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Malowanie wspaniale wpływa na wyobraźnię i uczy cierpliwości.

Planując zakupy dla swoich dzieci lub pociech znajomych, dobrze jest kupić zestaw artystyczny dla dzieci, w którego skład mogą wchodzić farby do malowania palcami, kredki, ołówki, flamastry, które nie tylko ucieszą obdarowane dzieci, ale również pobudzają ich kreatywność.

 

1. Farby dla dzieci

Najwięcej radości we wczesnym dzieciństwie sprawia malowanie farbami i możliwość dowolnego mieszania kolorów.

Tworzenie nowych połączeń jest ogromnie pobudzające szczególnie dla mniejszych dzieci i pozwala im na naukę przez zabawę. Jednak nie tylko mniejsze dzieci kochają farby i możliwości, które oferują. Dzieci w wieku szkolnym równie chętnie po nie sięgają i przelewają na kartkę papieru swoje marzenia i fantazje.

Farby dla dzieci mogą okazać się wspaniałym prezentem, jeśli tylko popatrzymy na nie nieszablonowo i odkryjemy, że oprócz farb akwarelowych i plakatowych, jest o wiele więcej ciekawych możliwości, które sprawią radość dzieciom.

Jedną z ciekawszych propozycji mogą okazać się farby dla dzieci w kredce, które wyglądają jak flamastry, jednak dają o wiele więcej możliwości. Dzieci, które będą malować takimi farbami, mogą dowolnie mieszać i łączyć kolory tworząc bajeczne obrazki.

Co ciekawe do ich użycia nie jest potrzebna woda ani pędzel, a przestrzeń wokół jest o wiele łatwiejsza do utrzymania czystości.

Kolejną ciekawą możliwością są farby do malowania palcami, które są bezpieczne dla dzieci, nawet dla tych z problemami dermatologicznymi. Prezent z takich farb spotka się z ogromną radością dzieci ich rodziców, którzy nie będą musieli obawiać się, że dobra zabawa ich pociech zakończy się zabrudzonymi ubraniami.

2. Kredki dla dzieci

Choć wydawać by się mogło, że każde dziecko ma kredki, to jednak dobrych kredek nigdy nie jest za wiele.

Najważniejsze podczas kolorowania i rysowania są dla dziecka mocne kolory i łatwość w użyciu kredki, która nie powinna być ani zbyt duża, ani zbyt twarda. Dlatego w tym wypadku prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka.

Coraz częściej, mniejsze dzieci, które ukończyły 2 lata, korzystają ze specjalnie zaprojektowanych dla nich kredek, które są w stanie utrzymać w małych rączkach. Są to stożkowe kredki dla dzieci wykonane z kolorowego parafinowego wosku. To produkt bezpieczny, spełniający wysokie wymagania norm europejskich.

Przedszkolaki ucieszą kredki dla dzieci Woody Stabilo. To kredki w rozmiarze XXL, które są łatwe w użytkowaniu i przede wszystkim są niezwykle odporne na wstrząsy spowodowane upadaniem.

Dodatkowo kredki te posiadają ogromny atut, gdyż pozwalają na malowanie po szkle. To niezwykle cenna cecha, która sprawi radość niejednemu dziecku, a może nawet i dorosłym.

Choć powyższe propozycje są niezwykle atrakcyjne, to mogą nie zadowolić dzieci w wieku przedszkolno - szkolnym. Dla nich z kolei najbardziej odpowiednia będzie podświetlana tablica do rysowania Lumi Board Creative, która pozwoli nie tylko uczyć się rysować, ale również doskonalić technikę. A to wszystko dzięki szablonom, modelom do odrysowywania i flamastrem, które znajdują się w zestawie.

Każde małe dziecko uwielbia wszelkiego rodzaju prace manualne, zaczynając od lepienia ludzików z modeliny lub plasteliny, po wyklejanie różnego rodzaju obrazków czy też składanie origami.

Takie zajęcie wykonywane systematyczneniezwykle ważne dla rozwoju motoryki małej, dlatego poniżej zamieszczone zostaną propozycje stymulujących prezentów dla dzieci z uwzględnieniem przedziału wiekowego.

3. Masa plastyczna i plastelina dla dzieci

Wszelkiego rodzaju masy plastyczne i plasteliny to zestaw artystyczny dla dzieci, który jest bardzo dobrym pomysłem na upominek dla maluchów, które skończyły 3 lata.

Młodszym dzieciom, które ukończyły 18 miesięcy, można zaproponować masę plastyczną z firmy Djeco, która wykonana jest z mąki pszennej i dostarczy maluchom wspaniałej zabawy.

4. Tajemnicza wydrapywanka i kolorowanki dla dzieci

Kolejnym świetnym pomysłem, który sprawi maluchom wiele radości, są kolorowanki dla dzieci. Mniejsze maluchy, które nie ukończyły jeszcze 2 lat i nie potrafią jeszcze samodzielnie pokolorować obrazka, ucieszą się z kolorowanek wodnych, które odkryją przed nimi świat bajkowych fantazji. Starsze dzieci, które poradzą sobie z kolorowaniem, będą mogły cieszyć się z kolorowanek z naklejkami, które bardzo motywują do działania i uatrakcyjniają pracę nad obrazkiem.

Ciekawe mogą okazać się również akwarelowe kolorowanki dla dzieci, które w zestawie posiadają pędzel i arkusz z farbami, który umożliwia dziecku używanie własnej wyobraźni i przy okazji pozwala na ćwiczenie ręki. Minimalny wiek dziecka to +3 lata, jednak najlepiej skorzystają z niej dzieci, które skończyły już 5 lat.

Dużo radości dzieciom i ich rodzicom przyniosą również wszelkiego rodzaju wydrapywanki. Większość z nich posiada szablony, które mniejsze dzieci mogą wykorzystać do tworzenia ciekawych wzorów i obrazów.

Wydrapywanka podarowana w prezencie pobudzi kreatywność i wyobraźnię starszych dzieci. Natomiast dla tych młodszych najlepsza będzie wydrapywanka z już gotowym obrazem, który ukaże się po wydrapaniu zakrywającej warstwy.

5. Origami dla dzieci

Origami ma bardzo duży wpływ na rozwój logicznego myślenia. Zakup książki z origami dla dzieci, która będzie miała wpływ na usprawnienie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przy tym stanie się źródłem radości i świetnej zabawy.

Już przedszkolaki mogą zacząć zabawę i układać swoje pierwsze figury lub zwierzątka. Im starsze dziecko, tym większą radość przyniesie mu układanie trudniejszych form z origami. Jednak dokonując zakupu, należy pamiętać, że stopień trudności origami dla dzieci, zawsze powinien być dostosowany do ich wieku.

Osoby, które wolą bardziej klasyczne prezenty dla dzieci niż zestaw artystyczny dla dzieci, mogą zdecydować się na zabawki, które pozwolą maluchom wejść do świata dorosłych.
Umożliwiają to między innymi takie produkty jak zestawy małego majsterkowicza czy zestaw lekarza. Ucieszą one zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Dostarczą im świetnej zabawy pozwalając leczyć wszystkie przeziębione osoby w rodzinie.

Dobrym prezentem zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców może być również kuchnia drewniana, która pozwoli dzieciom na uruchomienie wyobraźni i gotowanie najróżniejszych potraw, wystawnych kolacji i dań obiadowych dla misiów, lalek i dla całej rodziny.

Instrumenty muzyczne dla dzieci, to kolejna ciekawa propozycja, która sprawi radość praktycznie każdej grupy wiekowej, wystarczy dostosować zabawki do wieku dziecka i rozwijać w nim zmysł muzyczny i poczucie rytmu. Odpowiednio dobrane prezenty, sprawią radość dzieciom i pozwolą im na realizację zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

 


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.