Kreatywne dla dzieci

Przeczytaj więcej o bestsellerowych zabawkach dla dzieci, które wspierają rozwój kreatywności dziecka i zachęcają do zdobywania coraz to nowszych umiejętności podczas świetnej zabawy. Dowiedz się więcej. Zabawki pozwalające na rozwój wyobraźni i kreatywności to produkty, które warto pokazywać dzieciom. Obecnie większość rodziców woli kupować elektroniczne zabawki, które nie pozostawiają zbyt wielkiego pola do tego, aby dziecko mogło wymyślać sposób, w jaki wykorzysta otrzymany prezent.

Kupno takich zabawek nie jest błędem, o ile dziecko nie posiada ich za dużo i o ile nie stanowią one jedynej alternatywy i możliwości zabawy. Wyobraźnia i kreatywność to dziedziny, które powinny być stymulowane u dzieci od najmłodszych lat, a pomóc w tym mogą zabawki kreatywne, które pozwalają na ich niekonwencjonalne zastosowanie. Co ciekawe, bardzo często okazuje się, że doskonałą zabawką stają się także zwykłe przedmioty codziennego użytku.

Planujesz zakupy dla swojego dziecka i chcesz je czymś zaskoczyć? Chcesz, aby kupiona przez Ciebie zabawka sprawiała radość maluchowi i jednocześnie stymulował jego rozwój? Z nami podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze! Przeczytaj TOP produkty, które przygotowaliśmy dla Ciebie, a z pewnością znajdziesz w nim coś dla siebie i Twojego dziecka.

1. Tablice manipulacyjne

LILLIPUTIENS DREWNIANA TABLICA MANIPULACYJNA FARMA

Gdy myślimy o zabawkach kreatywnych, pierwsze na myśl przychodzą nam wszelkiego rodzaju tablice manipulacyjne z różnymi pokrętłami, przełącznikami, sznurowadłami i innymi ciekawymi elementami. Wszystkie te rzeczy dziecko może badać, przekładać, przymierzać i obracać w dowolnym kierunku. A to nie tylko bawi, ale również uczy. Bardzo wielu rodziców decyduje się na własnoręczne wykonanie takiej tablicy, co też jest wspaniałą zabawą dla dorosłych! Dlatego, jeśli myślisz o zakupie tablicy manipulacyjnej, to zastanów się, czy faktycznie chcesz wydawać pieniądze akurat na taką zabawkę. Zrób to sam dla dzieci i własnoręcznie skonstruuj tablicę, dostosowując ją do upodobań maluchów. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, kup jedną z gotowych tablic dostępnych na rynku.

Każdy rodzic powinien sobie zdawać sprawę z tego, jak dużo dobrego w rozwój dziecka wnoszą tak na pozór proste, a jednak stymulujące zabawki. Przede wszystkim dziecko może uczyć się precyzji, dokładności. Podczas kreatywnej zabawy ma możliwość doskonalenia koordynacji wzrokowo ruchowej poprzez stymulację motoryki małej. Te ogromnie ważne umiejętności w późniejszym okresie będą miały kolosalne znaczenie podczas nauki pisania i czytania.

2. Naklejki dla dzieci

MELISSA AND DOUG NAKLEJKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU 3D KSIĘŻNICZKI

Najłatwiejszym i najlepszym zakupem, który pobudza dziecko do kreatywnego działania, są naklejki dla dzieci. Maluch może je przyklejać w dowolnym miejscu i tworzyć z nich swoją własną opowieść. Starsze dzieci mogą dorysowywać do nich elementy lub krajobraz, którym będą otoczone. Młodsze maluchy mogą skorzystać ze specjalnych naklejek wielokrotnego użytku, które mają w zestawie dołączoną specjalną planszę. Niezależnie od tego, które naklejki dla dzieci wybierzesz, Twoje dziecko będzie szczęśliwe i żywo zainteresowane nową zabawą.

3. Tatuaże dla dzieci

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent dla najmłodszych są tatuaże dla dzieci. Oczywiście produkt jest zmywalny. Dziecko może robić na swoim ciele ciekawe i kolorowe tatuaże przedstawiające prehistoryczne zwierzęta lub cieszyć się ze świecących kosmicznych wzorów. Tatuaże dla dzieci to wspaniała zabawa dla większej ilości dzieci! Bo Twoje dziecko może się nimi bawić z rodzeństwem lub kolegami. Jeśli uważasz, że zabawki kreatywne są skomplikowane i drogie, to przekonałeś się już, że nie wydając dużych pieniędzy, możesz kupić swojemu dziecku coś, co w prosty sposób rozwinie jego wyobraźnię i pobudzi do kreatywnego działania.

4. Zestawy artystyczne

AUZOU KOLOROWANKA AKWARELOWA ZACZAROWANY LAS

Jedną z ciekawszych grup należącą do zabawek kreatywnych są zestawy artystyczne, które pozwalają na ćwiczenie koordynacji ręka-oko. Wsparcie rozwoju małego człowieka na początku jego rozwoju jest ogromnie ważne i będzie rzutowało na jego przyszłość.
Dlatego poniżej zamieszczonych zostało kilka ciekawych propozycji zabawek, które będą wspaniale rozwijać kreatywność dzieci. Zestawy artystyczne nie muszą być nudne, a mogą wspaniale bawić i uczyć. To świetny sposób nie tylko na ćwiczenie precyzji, ale i na wyciszenie przebodźcowanych ekranami i migającymi światłami dzieci.

5. Wydrapywanki dla dzieci

JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI GRAFICZNE ZWIERZĄTKA

Możliwości wykorzystania wydrapywanek jest wiele. Można korzystać z gotowych szablonów i wydrapywać ulubione elementy, ale można też pozwolić dziecku na puszczenie wodzy fantazji i na stworzenie unikalnego dzieła. Wydrapywanki to bardzo kreatywna zabawka, która przypadnie do gustu mniejszym i większym dzieciom.
Jeśli jednak wydrapywanki z jakiegoś powodu nie zachwycą, to można pokusić się o zakup świetnej tablicy do malowania, dzięki której nawet najmłodsze maluchy będą w stanie stworzyć wspaniałe obrazy, zaledwie pocierając płaską kredką kartkę papieru położoną na tablicy.

6. Zestaw do robienia bransoletek

B.TOYS KORALIKI KREATYWNY ZESTAW DO TWORZENIA BIŻUTERII 275 ELEMENTÓW

Szczególnie rodzice dziewczynek pochylą się nad propozycją jaką jest zestaw do robienia biżuterii, ale rodzice chłopców również mogą rozważyć zakup takiej zabawki. Nawlekanie koralików i wymyślanie kolorowych wzorów będzie świetną zabawą zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dodatkowo dzieci mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i wypracować cierpliwość i dokładność. Zestaw do robienia bransoletek to wspaniały produkt zapewniający dzieciom rozwój i dobrą zabawę.

7. Zestaw kreatywny

JANOD ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI MASKI I OKULARY ZWIERZĘTA

Jak stworzyć wspaniały i niezapomniany prezent dla dziecka na urodziny lub inną okazję? Stwórz mu najprawdziwszy zestaw artystyczny, który będzie zawierał ciekawe zabawki wspomagające i stymulujące jego rozwój.

8. Układanka

GRIMM'S DREWNIANA UKŁADANKA MOZAIKA GWIAZDA


Każde dziecko powinno mieć własną układankę, z której będzie mogło stworzyć najróżniejsze postaci, zwierząt lub budowle.

Układanka drewniana to najlepszy sposób na kreatywne spędzenie czasu i pobudzenie u dziecka wyobraźni. Dzięki niej dziecko może wymyślać różne kształty i układać, ciekawe kombinacje w fantazyjnych kolorach. Bazą jest gwiazda, jednak układanka drewniana daje szerokie możliwości, które nie ograniczą dziecka do tworzenia wyłącznie jednej rzeczy.

Origami dla dzieci

JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI

Twoje dziecko lubi dinozaury i wszystko, co z nimi związane?Wykorzystaj to i zaproponuj mu origami dla dzieci z kolorowymi kartkami. Twoje dziecko z tych fantazyjnie kolorowych kartek będzie mogło stworzyć najprawdziwsze dinozaury. Origami dla dzieci to wspaniały sposób na ćwiczenie cierpliwości i precyzji.
Dodatkowo gotowymi figurkami Twój maluch będzie mógł się bawić w dowolny sposób. Ciekawy zestaw kreatywny dla dzieci nie musi być drogi, żeby sprawił radość małemu dziecku.

Wystarczy, że kupisz dwie zabawki, które zapewnią maluchowi zajęcie na długie godziny, a będzie je stosować zamiennie. Jeśli w domu masz więcej dzieci, to kupuj takie zabawki, które mogą być wielokrotnego użytku, tak aby każde z Twoich dzieci mogło skorzystać z zakupionych przedmiotów.


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.