Jakie wybrać prezenty dla noworodka?

Przeczytaj więcej o wyjątkowych prezentach dla noworodka, które z pewnością spodobają się każdemu maluszkowi i zobacz jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy. Dowiedz się więcej!

Prawidłowy rozwój dziecka to jeden z najważniejszych aspektów wychowania, do którego każdy z nas, rodziców, podchodzi z największą starannością i odpowiedzialnością.

Aby zapewnić właściwą edukację, dbamy o to, by nasze dzieci były wyposażone we wszystkie odpowiednie narzędzia, akcesoria dla niemowląt i zabawki sensoryczne, które ćwiczą zmysły i stymulują właściwą aktywność mózgu. Tego typu zabawki dla niemowląt powinny znaleźć się w każdym domu.

Rozwój percepcji wzrokowej noworodka

Najlepszym sposobem na rozwijanie wzroku dziecka jest wabienie go kontrastowymi obrazkami lub zabawkami. Polecam karty i książeczki kontrastowe, na których znajdują się proste przedmioty w kontrastowych kolorach - czarnym, białym, czerwonym - a zauważysz, jak dziecko skupia się na obrazkach.

Dobrym pomysłem są również maty edukacyjne i karuzele do łóżeczek, na których wiszące zabawki obracają się i kołyszą, dzięki czemu można zaobserwować, jak oczy dziecka podążają za nimi. Świetną opcją dla projektora jest lampka lub przytulanka, która będzie fascynująca dla dziecka i pobudzi jego wzrok dzięki gwiazdkom na suficie, gdy nadejdzie pora pójścia spać.

Zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój dziecka od pierwszych dni

LILLIPUTIENS GRZECHOTKA NA RĘKĘ KRÓWKA ROSALIE Z SZELESZCZĄCĄ FOLIĄ

Zabawki sensoryczne dla niemowląt zostały zaprojektowane tak, aby wspomagać rozwój dziecka od samego początku.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt są już bardziej rozwinięte, dzięki czemu Twoje dziecko może uczyć się w sposób dostosowany do wieku. Od urodzenia maluch poznaje nowy świat, w którym wszystko jest nowe i odkrywcze.

Jednak nie każdy przedmiot jest bezpieczny dla dziecka, dlatego z pomocą przychodzą bezpieczne zabawki sensoryczne o wielu ciekawych fakturach.

Dotyk rozwija się poprzez ciągłe obcowanie z nowymi materiałami, więc zabawki sensoryczne to świetny pomysł na wspaniały i zdrowy start w przyszłość.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!
Zobacz Nasze propozycje zabawek sensorycznych, które mogą Ci się spodobać!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

B. TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA LILLIPUTIENS PRZYTULANKA DLA NIEMOWLAKA WIELOFUNKCYJNA KRÓWKA ROSALIE FAT BRAIN TOYS DIMPL BĄBELKI WIEŻA

Jak książki sensoryczne wpływają na rozwój dziecka?

LILLIPUTIENS KSIĄŻECZKA Z MINI PACYNKĄ KRÓLIK DENTYSTA

Książeczki sensoryczne dla maluchów dostarczają niemowlętom odpowiednich bodźców, które stymulują prawidłową pracę zmysłów.

Książeczki te oddziałują na zmysł słuchu dziecka, które bawiąc się piszczałkami i dzwoneczkami, wsłuchuje się w dźwięk rozrywania rzepów czy klikania zamka.

Rozwijają także zmysł węchu dziecka, które bawi się różnymi częściami książki wykonanymi z różnych materiałów lub inaczej pachnącymi. Książeczki te pozytywnie wpływają na zmysł wzroku i dotyku dziecka, które bawiąc się, uczy się kolorów, kształtów i obrazków.

Pomagają one nawet rozwijać zmysł smaku, co zaskakuje nas wszystkich. Dzieci uwielbiają wkładać różne przedmioty do buzi, tak jak uwielbiają gryźć książeczki sensoryczne!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz Nasze propozycje książeczek sensorycznych, które mogą Ci się spodobać!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH KSIĄŻECZKA DLA NIEMOWLAKA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY JOLLY BABY KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA MAŁPKA LITTLE DUTCH KSIĄŻECZKA DLA NIEMOWLAKA AKTYWIZUJĄCA FLOWERS & BUTTERFLIES

Mata edukacyjna dla dzieci - świetne miejsce do zabawy

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM FLOWERS & BUTTERFLIES
Mata edukacyjna to coś więcej niż tylko zabawka. To prawdziwy plac zabaw wypełniony różnymi, ciekawymi zabawkami i funkcjami, które zapewniają maluchowi różnorodną zabawę.

 

Mnogość różnego rodzaju zabaw, jakie umożliwia mata edukacyjna dla niemowląt sprawia, że każdy maluch jest nią zachwycony i chętnie spędza w ten sposób czas.

Jej zadaniem jest skupienie uwagi malucha za pomocą zawieszek i zabawek umieszczonych na opasce. Mata edukacyjna stymuluje wszystkie zmysły dziecka.

Zawiera zabawki o kontrastowych kolorach i fakturach, które stymulują wzrok dziecka, grzechotki i szelesty, które stymulują słuch dziecka, oraz zabawki z fakturą, dzięki którym dziecko poznaje zmysł dotyku.

Tego typu zabawki to doskonały prezent dla każdego malucha, który uwielbia obserwować i poznawać każdy przedmiot znajdujący się w zasięgu jego wzroku. 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz Nasze propozycje mat edukacyjnych, które mogą Ci się spodobać!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA EDUKACYJNA LITTLE GOOSE BABY STEPS MATA EDUKACYJNA DLA DZIECKA PEONY DREAMLAND

Grzechotka – dlaczego warto ją kupić?

LITTLE DUTCH GRZECHOTKA DESZCZ SAILORS BAY

Grzechotka to nie tylko wspaniała zabawka sensoryczna dla dziecka; pomaga także rozwijać umiejętności motoryczne malucha. Kształt, faktura i materiał, z którego wykonana jest grzechotka, wpływają na rozwijaną umiejętność.

Już samo przesuwanie kolorowej grzechotki przed oczami dziecka angażuje jego zmysły, zachęcając je do podążania i obserwowania. Ciche dźwięki stymulują zmysł słuchu.

W miarę postępów w rozwoju dziecko nauczy się trzymać, przesuwać, potrząsać, a nawet wkładać grzechotkę do buzi. Jego wrodzona ciekawość prawdopodobnie sprawi, że zabawka nie raz wyląduje w jego buzi.

Wybierając grzechotki dla dziecka, zalecamy wybieranie zabawek wykonanych z gumy, które służą również jako gryzaki. W miarę jak niemowlęta doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, ruchome części grzechotek motywują je do dalszego rozwijania tej umiejętności.

Dzieciom, które potrafią już podnosić główkę, będzie o wiele łatwiej utrzymać ten ruch, gdy zachęci je do tego grzechotka przymocowana do łóżeczka. Na koniec nie zapominaj, że zabawki dla dzieci odgrywają ważną rolę w rozwoju Twojego dziecka. 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz Nasze propozycje grzechotek dla niemowląt, które mogą Ci się spodobać!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LILLIPUTIENS GRZECHOTKA NA RĘKĘ NOSOROŻEC MARIUS Z SZELESZCZĄCĄ FOLIĄ LITTLE DUTCH GRZECHOTKA Z DŹWIĘKIEM LITTLE GOOSE LITTLE DUTCH GRZECHOTKA KWIATUSZEK LITTLE GOOSE

Zabawki interaktywne dla najmłodszych

LITTLE DUTCH PAŁĄK INTERAKTYWNY BABYGYM SAILORS BAY

Do grupy zabawek zachęcających maluchy do interakcji należą takie zabawki, które sprawiają, że maluch nie traci szybko zainteresowania i nie nudzi się.

Zabawki interaktywne stymulują zmysły, kształtują kreatywność dziecka, pobudzają jego ciekawość. Rozwijają też wiele ważnych umiejętności motorycznych - zwłaszcza motorykę małą, w tym zdolności manualne.

Przykłady zabawek należących do tej grupy to: wszystkie te zabawki, które oddziałują na dziecko poprzez efekty wizualne, dźwięki, ruch, a także elementy związane z motoryką małą (np. rozpoznawanie kształtów, figur), np. sortery dźwiękowe.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

Zobacz Nasze propozycje zabawek interaktywnych, które mogą Ci się spodobać!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

DUMEL DISCOVERY ARKA NOEGO ZAZU INTERAKTYWNA ZABAWKA KLASZCZĄCA PRZYTULANKA TUKAN B. TOYS INTERAKTYWNA MASKOTKA DO UBIERANIA ZEBRA

Przytulanki dla niemowląt – prawidłowy sen maluszka

BIM BLA PRZYTULANKA - MIĘTOWY KRÓLICZEK HUGGY

Noworodki mają wiele potrzeb, które w przypadku większości maluchów mogą być zaspokojone poprzez bliski kontakt z członkami rodziny.

Jednak kiedy niemowlę zostaje samo podczas snu, bezpieczna dla dziecka zabawka może zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Miękka pluszowa zabawka w postaci ulubionego zwierzątka dziecka z pewnością przypadnie mu do gustu.

Marka Jellycat specjalizuje się w produkcji miękkich przytulanek wykonanych z wysokiej jakości materiałów i tkanin, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i posiadają gwarancję bezpieczeństwa dla niemowląt.

Idealną zabawką dla 6-miesięcznego dziecka będzie również gryzak, który oprócz ukojenia podczas ząbkowania wspomaga również prawidłowy rozwój zmysłów, w tym dotyku.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Zobacz Nasze propozycje przytulanek dla niemowląt, które mogą Ci się spodobać!
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH LALKA PRZYTULANKA JIM 35 CM LA MILLOU PRZYTULANKA DLA DZIECKA KRÓLICZEK DOUDOU BISCUIT COLLECTION MINT BABY STEPS MIŚ PRZYTULANKA - ECRU

Wyprawka również może być wspaniałym prezentem dla nowego dziecka.

Producenci akcesoriów i zabawek dla dzieci dostrzegają potrzeby rodziców związane z opieką nad dziećmi i starają się im to jak najbardziej ułatwić. Dotyczy to w szczególności zabawek, ale także różnego rodzaju niezbędnych akcesoriów dla dzieci i niemowląt.

Na przykład gryzak sensoryczny pomaga dziecku przejść przez proces ząbkowania, a jednocześnie służy jako zabawka. W ten sam sposób mata edukacyjna początkowo służyła do stworzenia miękkiej powierzchni, po której dziecko mogło raczkować, a obecnie ma wiele funkcji związanych z nauką kształtów, liczb, liter lub dźwięków i stymulacją wzrokową niemowląt.

Powiązane artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Powiązane kategorie:


Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.