Jaką wybrać butelkę dla noworodka? Dr Brown, Mimijumi i wiele więcej

Przeczytaj więcej o butelkach dla noworodka, o smoczkach o różnym przepływie oraz o innych niezbędnych akcesoriach do karmienia i wybierz idealny produkt dla siebie i swojego maluszka. Dowiedz się więcej!

Jeśli oczekujesz swojego pierwszego dziecka, to z pewnością sen z powiek spędza Ci rodzaj butelki, który powinnaś kupić dla dziecka. Czy dziecko będzie z niej korzystać to już inna kwestia, bo wiele zależy od tego, czy będziesz karmić piersią. Dlatego, nawet jeśli w planach masz karmienie piersią, to warto stworzyć sobie komfort psychiczny i kupić dobrą butelkę dla dziecka. Nawet jeśli będziesz karmić piersią to zawsze dobrze jest mieć alternatywę, bo może się okazać, że będzie konieczne karmienie dziecka Twoim odciągniętym mlekiem w momencie, w którym będziesz np. u lekarza.

Odpowiadamy na pytanie: Jaka butelka dla noworodka?

Noworodki to maluszki, które są na samym początku swojej mlecznej drogi i muszą się nauczyć jak odpowiednio ssać, aby do ich brzuszka nie trafiało zbyt dużo powietrza, które może odpowiadać za kolki lub ulewanie.Dlatego też do ich potrzeb powinny być dostosowane specjalne produkty, które ułatwią im przystosowanie do nowej rzeczywistości. Planując zakup butelki, należy również rozważyć materiał, z jakiego jest wykonana. Nie każda butelka nadaje się do mycia w zmywarce, czy do podgrzewania w mikrofalówce. Biorąc to pod uwagę, warto przyjrzeć się kilku ciekawym propozycjom, które zainteresują niejedną przyszłą i obecną mamę.

1. Butelka antykolkowa Dr Brown’s dla noworodka

Wielu rodzicom nie trzeba przedstawiać tej firmy. Marka Dr Brown’s stworzyła świetny system, pozwalający zapobiegać bólom brzuszka u dzieci.Ta szklana butelka sprawia, że sen dziecka jest spokojny, a trawienie przebiega bez większych komplikacji. Butelka antykolkowa wykonana jest ze szkła borokrzemowego, które jest odporne na zmiany temperatur. To idealny produkt do stosowania dla maluszków od pierwszego dnia życia.

 

2. Butelka dla niemowląt Mimijumi

Idealna butelka niemowląt to taka, która imituje kształt piersi mamy. W ten sposób dziecko pije z butelki tak, jak robiłoby to ssąc pierś.Bardzo często po zakończenia karmienia piersią okazuje się, że maluch ma problem ze zwykłymi butelkami, dlatego warto wypróbować butelkę Mimijumi.  Smoczek tej butelki kolorem i fakturą przypomina pierś mamy, co sprawia, że bardzo często dla dzieci stanowi to niezauważalną różnicę. Jest tak nawet wówczas jeśli mama nadal karmi piersią, a doraźnie podaje dziecku mleko w butelce. Butelka dla niemowląt wyposażona jest w smoczek o wolnym przepływie i dedykowana jest dzieciom od ich pierwszego dnia życia. Butelka wykonana jest z bezpiecznego dla dzieci tworzywa sztucznego z atestami.


 

3. Butelka antykolkowa Suavinex

Ciekawym produktem jest butelka dla noworodka z firmy Suavinex. To butelka o regulowanym przepływie jest idealna dla osób, które planują karmienie mieszane. Podczas karmienia silikonowa torebka rozciąga się, dzięki czemu żadne pęcherzyki powietrza nie przedostają się do buzi maluszka. Sam smoczek kolorem i kształtem przypomina pierś mamy i wykonany został z najwyższej jakości silikonu.

 

Smoczki do butelek

Wybierając smoczki do butelek, warto kierować się kilkoma istotnymi kwestiami:

  • Każdy ze smoczków ma określony przepływ. Najmłodsze dzieci powinny korzystać ze smoczków o bardzo wolnym przepływie, tak aby zbyt duży strumień mleka, nie doprowadził do zadławienia.

  • Smoczki wykonane są zazwyczaj z silikonu lub kauczuku.

  • Warto dopasować kształt smoczka do potrzeb dziecka.

Biorąc pod uwagę te trzy kwestie, w łatwy sposób można wybrać odpowiedni smoczek dla dziecka, który będzie łatwy w utrzymaniu czystości i najbardziej odpowiedni pod względem kształtu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że smoczki to akcesoria, które należy wymieniać co 3 miesiące. Smoczki należy często sterylizować za pomocą odpowiednich narzędzi lub w najprostszy sposób przy użyciu gorącej wody. To ogromnie ważne, ponieważ ma on bezpośrednią styczność z jamą ustną maluszka, która jest szczególnie wrażliwa.

Akcesoria, które pomogą w przygotowywaniu pokarmu

Oprócz butelek i smoczków w karmieniu ważne jest również to, jak przygotowywany jest pokarm, a także sam proces czyszczenia butelek. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka produktów, które ułatwią nam codzienne czynności. A są nimi bez wątpienia: szczotka do butelek, suszarka do butelek i Beaba ekspres do mleka.

1. Szczotka do butelek

Jest wiele rozmiarów szczotek do butelek i warto dopasować je do butelki, tak aby mogły służyć, jak najlepiej. Ten pomocny gadżet z pewnością ułatwi częste mycie. Szczotka do butelek to właściwie konieczność, jeśli mamy w planach karmienie dziecka mlekiem z butelki.

2. Suszarka do butelek

Równie pomocna, jak szczotka jest suszarka do butelek, która umożliwia szybkie ściekanie wody, a tym samym przyspiesza proces suszenia jest suszarka do butelek. To nieskomplikowane urządzenie z pewnością znacznie ułatwi żmudny proces mycia i suszenia butelek.

 

3. Beaba ekspresy do mleka

Pewnie nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z istnienia takich rzeczy jak ekspres do mleka. Nie, nie zaszła pomyłka. Nie chodzi o ekspres do kawy. To ciekawe urządzenie jest jednak dużo mniejsze niż popularne ekspresy do kawy, jednak jest równie ciekawe. Na górze Beaba ekspres do mleka posiada pojemnik do podgrzewania wody, w który możemy podgrzać ciecz do temperatury 22 stopni i 37 stopni.

Na dole ustawiamy butelkę z mlekiem modyfikowanym i czekamy, aż woda spłynie do butelki. Tak przygotowane mleko nadaje się od razu do spożycia. Robiąc zakupy dla niemowlaka, warto pomyśleć również o podgrzewaczu do butelek i o sterylizatorze. Choć to nie są priorytetowe zakupy, to jednak bardzo ułatwiają funkcjonowanie i zajmowanie się maluszkiem, szczególnie na samym początku.

Czyszczenie butelek i smoczków

Choć wielu rodziców kupuje butelki, które można myć w zmywarce, to nie wszyscy mają taką możliwość. Nie każdy również ma ochotę na zakup specjalnie przeznaczonych do tego celu sterylizatorów i wolą brać sprawy w swoje ręce. Mycie butelek nie należy do najtrudniejszych zadań, jednak może być bardzo pracochłonne, tym bardziej jeśli dziecko je wyłącznie pokarmy podawane butelką.

Po każdy posiłku należy wówczas pamiętać o dokładnym umyciu i osuszeniu butelki. Warto do tego celu używać specjalnych szczoteczek do butelek i smoczków, które pozwolą dokładnie oczyścić trudno dostępne miejsca. Warto również pamiętać o systematycznym wyparzeniu zarówno smoczków, jak i butelek. Wystarczy zagotować wodę, zalać butelki i smoczki wrzątkiem i pozostawić je na 5 min. Proces wyparzania powinien być też przeprowadzony, gdy zamierzamy przygotować pokarm w nowej butelce lub gdy zmieniamy smoczek. Należy o tym pamiętać przy każdej wymianie smoczka, czyli co 3 miesiące.
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.