Ćwiczenia małej motoryki z puzzlami i układankami

Puzzle i układanki dla dzieci ćwiczą motorykę małej dłoni. Przejrzyj nasze bestsellery zanim wybierzesz. Zobacz więcej!

Puzzle i układanki dla dzieci na ćwiczenia motoryki małej

Puzzle dla dzieci są znakomitą formą zabawy, która uczy dziecko spostrzegawczości, cierpliwości, koncentracji oraz kreatywności. Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu dziecka. Zabawa puzzlami to świetny trening pamięci, nauka kształtów i logicznego myślenia, a także ćwiczy sprawność manualną dłoni. Twoje dziecko samodzielnie ułoży puzzle i woła Cię żebyś zobaczył(a)?

Na pewno domyślasz się, że puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości. Poza tradycyjnymi puzzlami, znajdziemy również ich odpowiedniki, np. puzzle z pianki, drewniane, magnetyczne, do układania na podłodze, czy puzzle przestrzenne (trójwymiarowe). O najciekawszych odmianach puzzli i układanek zapraszamy do dalszej części artykułu.

Ponadto puzzle wpływają szeroko na wszystkie sfery rozwoju dziecka:

  • kreatywność,
  • spostrzegawczość,
  • cierpliwość,
  • koncentracja,
  • wiara we własne możliwości,
  • sprawność manualna dłoni

Czy wiecie już, jak z tak ogromnego wyboru puzzli i układanek zorientować się w najbardziej wartych uwagi? Zapraszamy Was Kochani do dalszej części artykułu.

Puzzle dla dzieci tworzone są w coraz ciekawszych formach – popularne są klasyczne obrazki do ułożenia, a w ostatnich czasach powstają w ciekawych kształtach i walorach w użytkowaniu. Puzzle drewniane, puzzle magnetyczne, czy puzzle piankowe.

1. Puzzle z dziurką np. z alfabetem

Jeżeli szukacie puzzli, które potrafią więcej niż tylko bawić podczas układania, to puzzle dla dzieci z alfabetem sprawdzą się idealnie.
Dziecko układa pasujące literki jednocześnie ucząc się ich pisowni i nazewnictwa z niewielką pomocą rodzica. Puzzle dla dzieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego przygotowaliśmy dla Was najlepsze propozycje.

2. Puzzle sensoryczne 

Kiedy maluszek przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe i odkrywcze. Aby pomóc maluchowi odkrywać jak najwięcej powierzchni, świetnym rozwiązaniem są puzzle sensoryczne.
Taka forma puzzli dla dzieci zawiera różnorodne tekstury, dzięki którym dziecko poznaje świat oraz pobudza zmysł dotyku.
Zobacz puzzle sensoryczne dostępne w naszym sklepie.

3. Puzzle tradycyjne

Tradycyjne puzzle to zabawki dla dzieci, które wciąż pozostają na pierwszym miejscu jeśli chodzi o zainteresowanie rodziców i zawsze zajmują wysokie miejsca w rankingu zabawek. Dzięki szerokiej ofercie, znajdziemy puzzle odpowiednio dopasowane poziomem trudności do każdego malucha, na przykład zabawki dla 2 latka i zabawki dla trzylatka.

Dla każdej z tych kategorii przygotowaliśmy najlepszą propozycję zabawy.

4. Układanki dla dzieci

Twoje dziecko szybko nudzą puzzle, ale chętnie buduje, próbuje coś układać? Najlepszym rozwiązaniem są układanki dla dzieci.
Wspierają rozwój kreatywności poprzez możliwość realizowania własnych pomysłów na konstrukcje, rozwijają sprawność manualną dłoni przez próby dokładnego dopasowania elementów jednocześnie kształtując cierpliwość u dziecka.
Dzięki wielokolorowym kształtom układanki dla dzieci zaciekawią każdego malucha na długie godziny zabaw. A już z pewnością te, które mamy dla Was w propozycji.

Wybrane układanki dla dzieci, które z pewnością przypadną do gustu maluchom.

5. Układanka magnetyczna

Wśród dostępnych w naszym sklepie układanek magnetycznych możemy wyróżnić Magnetibook marki Janod. Jest to układanka dla dzieci, bazująca na magnesach, umożliwiająca układanie różnych obrazów w prostu sposób na magnetycznej planszy.

Dostępna jest w naszym sklepie z zabawkami w przeróżnych wzorach oraz kolorach, dlatego każde dziecko znajdzie ulubioną dla siebie. Układanka magnetyczna Magnetibook to doskonały prezent dla 3 latka i starszych dzieci. Czy Twoje dziecko potrzebuje jeszcze bardziej ekscytującej zabawy z układankami? Jeśli tak, to zobacz układankę magnetyczną Roboty, która co najlepsze jest ruchoma!

Zobacz nasze propozycje układanek magnetycznych dla dzieci.

6. Klocki dla dzieci

Kolejną alternatywą dla puzzli i układanek dla dzieci są oczywiście znane na całym świecie klocki. Jest to ponadczasowa zabawka, najczęściej wykonana z drewna, którą z pewnością pamiętają nasi dziadkowie.

W dzisiejszych czasach możemy spotkać coraz więcej różnorodnych propozycji klocków dla dzieci, które podbijają serca wszystkich maluchów. Podczas zabawy dzieci rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą zdolności manualne oraz uczą się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z szeroką gamą klocków dla dzieci, wśród których dostępne są klocki konstrukcyjne, piankowe, magnetyczne i wiele innych.
Wybrane propozycje klocków dla dzieci, które z pewnością Cię zainteresują.

7. Puzzle 3D

Puzzle 3D to oryginalna alternatywa dla tradycyjnych puzzli dla najmłodszych.
Układając poszczególne elementy, możemy zbudować ciekawe postaci czy makietę. Takie puzzle 3D, na której zabawa i rozwój przekłada się na wszystkie sfery rozwoju dziecka, to świetny wybór dla każdego malucha.

Przedstawiamy więc najciekawsze propozycje z kategorii puzzle 3D.
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.