Zabawki na pierwszy roczek dla dziewczynki


Zabawki na pierwszy roczek dla dziewczynki

Dzień pierwszych urodzin dziecka zawsze niesie ze sobą wiele emocji. Z jednej strony rodzicie nie mogą się nadziwić „jaka ona już duża”, a drugiej to nadal słodka i malutka istotka. I nie tylko dla rodzicielskich emocji jest to swego rodzaju granica. Również myśląc o tym, jaki wręczyć prezent na roczek musimy brać pod uwagę, że dziecko jest faktycznie nadal małe, ale jednak coraz szybciej się rozwijające i wymagające coraz więcej od swoich zabawek.

Jego nieustanne zainteresowanie światem jest okazją, by w ramach nauki przemycić też w zabawkach funkcje edukacyjne i rozwojowe. Korzystając z okazji, jaką jest impreza urodzinowa na roczek dziecka, obdarujmy go prezentami, które nie tylko sprawią mu radość na chwilkę, ale zostaną na dłużej, stymulując rozwój maluszka. Nie chodzi tu tylko o to, by odwiedzić sklep z zabawkami i wybrać prezent duży, kolorowy i reklamowany w TV. Wcale nie gorsze, a niekiedy naprawdę lepsze, są sprawdzone od pokoleń pomysły jak lalka czy klocki drewniane. Niby proste rozwiązania, ale są podparte solidnymi badaniami i opiniami psychologów dziecięcych – dopasowane do rozwoju maluszka i jego potrzeb. Rok to też już wiek, w którym warto do zabawy wprowadzić jeździk – dla dzieci jest wielką pomocą w nauce chodzenia i koordynacji ruchowej.

Radość dziecka z prezentów wręczanych tego dnia powinna być połączona ze świadomością rodziców, że przyczynią się one do jego rozwoju.
Jaki zatem według naszej opinii powinien być prezent na roczek dla dziewczynki?

1. Lalka Rosa  Little Dutch dostępna w różnych rozmiarach

Na początek szczypta klasyki. Lalka Rosa małej dziewczynce może towarzyszyć przez następne kilka lat w charakterze ukochanej przytulanki. Jest mięciutka i milutka w dotyku. Jej strój jest skromny, ale uroczy. Zdobiona kwiatami sukieneczka, urocza kokardka i różowe skarpetki – to przecież właśnie tak chętnie ubiera się wiele dziewczynek. Ta naturalność spodoba się zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Rozmiar lalki i jej mięciutkie wykończenie aż się proszą o tulenie i noszenie ze sobą. Kto wie, może jeszcze rok, dwa i to Rosa będzie towarzyszyć małej dziewczynce w drodze do żłobka i przedszkola? Na pewno ma na taką długoletnią przyjaciółkę wielkie zadatki.

Nowa kolekcja LITTLE DUTCH >> Lalka Sophia 35 cm Little Dutch

Lalka Sophia 35 cm ,Little Dutch

Którą lalkę wybierze Wasza córeczka?

2. Wielofunkcyjna kostka edukacyjna z pętlą duża Janod

Kostki edukacyjne są przez fachowców od rozwoju dziecka szczególnie polecane. Ta z firmy Janod czaruje także wyglądem. Jej boki obsiadły swojskie i bliskie sercu motywy zwierzęce. Kaczuszka, kura, rybki czy pszczółki są wyraźnie narysowane, barwy stanowcze i nie zlewające się ze sobą. Świetnie budują zdolności poznawcze dziecka, pozwalają poznawać kształty oraz kolory.
Do tego zestaw „urządzeń” wspomagających małą motorykę, uczących chwytania w paluszki, przesuwania, kręcenia – drzewko – labirynt, sorter, obrotowe pokrętła i zębatki. Szczyt wieńczą trzy pętle, na której przesuwać można koraliki utrzymane w podobnej stylistyce co cała kostka.

Miłe dla oka barwy, przyjazne kształty, urocza, faktycznie dziewczęca stylistyka. Każda strona kostki kryje możliwości kolejnych zabaw, uczenia się świata i siebie.

3. Drewniane puzzle zwierzątka Djeco

Motywy związane z naturą są szczególnie lubiane przez dzieci. W tych puzzlach stylistyka zwierzątek jest bajkowa, ale bez problemu rozpoznawalna. Ubranie zwierząt w stroje o różnych wzorach i barwach to oczywiście możliwość, by przez zabawę uczyć się. Nie tylko pojęć takich jak biedronka czy królik, ale również gwiazdka, paski, kropki czy nazwy kolorów.

Plansza, na której maluch może ustawiać zwierzaki, jak i one same, wykonane są z drewna. Linie zaokrąglone, pozbawione kantów i ostrych krawędzi, idealne wręcz do zabawy dziecka rocznego, które ma tendencję do badania świata również buzią.

Drewniane puzzle zwierzątka, Djeco, 4kidspoint

4. Klocki Drewniane Kids Concept

Nasza kolejna propozycja, to klocki dla dzieci, o bardzo dużych walorach stymulujących i edukacyjnych. Na pierwszy rzut oka – to klasyczne klocki drewniane. Zwróćcie jednak uwagę na ilość bodźców, które maluszek otrzyma przy zabawie nimi. Ścianki pokryte są najróżniejszymi kształtami – kropki, gwiazdki, paski, trójkąty. Na każdym klocku spotyka się przynajmniej kilka kolorów, jednak jest to połączenie pełne harmonii i spokoju. Nie ma tu agresywnych kontrastów, całość jest utrzymana w przyjemnych dla oka pastelach. Układanie klocków świetnie wspomaga orientację przestrzenną i koordynację ruchów. Połączenia kolorów i kształtów pozwalają się ich uczyć, pobudzają zmysł wzorku i wyobraźnię. Zanim się obejrzycie, zaczniecie uczyć córeczkę również widniejących na bokach cyferek.

Klocki Drewniane ,Kids Concept, 4kidspoint

5. Kolorowa 12-elementowa tęcza Grimm's

Troszkę inaczej, ale równie pięknie, podeszła do tematu klocków dla dzieci firma Grimm, ze swoją koncepcją tęczy. Są to wygięte w łuki paski drewna, pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Naturalne materiały, miękka, przyjazna faktura drewna z sygnaturą Made by Nature – czyli coś, co pokocha dziecko i doceni rodzic. I to wszystko.

Widać tu więc prostotę i minimalizm charakterystyczną dla Montessori. Efekt zabawy jednak daleki jest od minimalizmu. Uzyskać z tęczy możemy bowiem nieskończone możliwości układania. To coś więcej niż po prostu klocki drewniane. Łuki można układać w przeróżne wzory na podłodze, ale i w górę - budować z nich wieże i piramidy. Tworzyć zaawansowane budowle, wymagające cierpliwości i zapanowania nad środkiem ciężkości. Wkładać w siebie lub ustawiać na sobie, tworząc abstrakcyjne konstrukcje, ograniczone jedynie przez wyobraźnię i fizykę.

Tęcza Grimm's to klocki dla dzieci, którymi może bawić się już roczny maluszek. Ale przyjemność z ich używania będzie miał też przedszkolak, nastolatek i dorosły. To kolejny przykład, że prezent na roczek, może być jednocześnie towarzyszem zabawy przez jeszcze dobrych kilka lat.

6. Klocki Elemenosqueeze B.toys

Ponieważ klocki służą zazwyczaj do budowy konstrukcji typu domki, zamki i pałace, to firma B.toys postanowiła swój zestaw zaprojektować właśnie pod ich kątem. I to bardzo fachowo – klocki mają bowiem bogate zdobienia, płaskorzeźby, łuki i kolumny kojarzące się – dorosłym – z różnymi stylami architektonicznymi. Dla dziecka zaś będą bardzo ładną ozdobą, wyróżniającą je spośród klasycznych klocków. Oczywiście zdobienia dostosowane są do zainteresowań najmłodszych – czyli mamy tu głównie motywy przyjaznych zwierzątek.

Wiele kształtów klocków, ich wypukłości, kolory to wszystko dla zmysłów mającego roczek dziecka jest bardzo stymulujące i rozwijające. Klocuszki są miękkie, miłe w dotyku, oczywiście nie zawierające bisfenolu czy ftalanów. Wzięcie ich do buzi lub kąpieli jest bezpieczne dla maluszków. Dziewczynki chętnie z tak bogatych możliwości skorzystają, tworząc własne pałace i domki dla ulubionych lalek i figurynek.


7. Wózek z klockami róż Little Dutch


Ta holenderska firma projektując klocki dla dzieci stawia na miłe dla oka i łagodne pastele. Oczywiście w wersji sugerowanej dla dziewczynek znajdziemy też wiele odcieni tak lubianego przez nie różu. Zabawa, polegająca na budowanie domków i innych konstrukcji będzie na pewno pełna radości, właśnie dzięki tym zestawieniom kolorystycznym i zdobiących klocki motywach. Dla najmniejszych dzieci to duży trening zdolności manualnych oraz nauki kształtów i kolorów. Ale solidne wykonanie gwarantuje, że będą służyć również w starszym wieku.

Na pewno plusem jest też stabilność konstrukcji wózeczka, w którym klocki są przechowywane. Z powodzeniem można użyć go jako wsparcia przy raczkowaniu i nauce chodzenia. Kółka zabezpieczone paskiem gumy nie mają tendencji do ślizgania się, więc mała księżniczka może bawić się i zwiedzać pomieszczenie jednocześnie.

8. Klocki drewniane Puzzle 6w1 Zwierzątka Janod

Milusie – chyba to słowo dobrze podsumuje wizerunki zwierzątek, znajdujących się na tych klockach. Wszystkie są duże, wyraźne, prosto do rozróżnienia dla Dziecka. I bardzo kolorowe. Do ułożenia obrazka wystarczą cztery klocki, więc sztukę tą opanują awen maluszki. Dzięki wielu kolorom i kształtom zwierząt i teł klocków zabawa będzie bardzo miła dla oka i jednocześnie pobudzała zdolności postrzegania. Dla mającego roczek dziecka to świetna okazja, by przy okazji zabawy poznać nazwy zwierząt, figur, kolorów.


9. Jeździk mały myszka Wheely Bug

Jeździk dla dzieci to nieoceniona pomoc w nauce chodzenia. Ma ja w ofercie każdy sklep z zabawkami, nieraz w takiej obfitości, że ciężko się zdecydować na wybór. My proponujemy sprawdzonego producenta - Wheely Bug. Można zaufać ich jakości, dbałości o dokładność wykonania i bezpieczeństwo używania. Serce dziecka skradnie jednakże forma jaką przybiera jeździk. Dla dzieci przygotowano bowiem całą serię zwierzątek. Jako prezent na roczek dla dziewczynki idealnie spisze się ta milutka myszka.

Gładka forma z wygodnym pałąkiem do podtrzymywania się jest gwarantem bezpiecznej nauki chodzenia – i zabawy. Ulubiony kolor dziewczynek znajdziemy na nosku myszki i jej dużych uszach. Całość jest urocza wizualnie, bezpieczna w używaniu i skutecznie pomagająca dziecku w nauce chodzenia.


10. Okręt Podwodny Wieloryb Yookidoo

Jak zająć dziecko w kąpieli? Dając mu odpowiednią zabawkę. Ta ma dwie części. Pierwsza to okręt podwodny, który pompuje wodę i do wesoło zdobionej słuchawki prysznicowej. Druga to szeroko uśmiechnięty wieloryb. Do niego zaś można z obu końców nalewać i wylewać wodę, co jak wiedzą rodzicie jest jednym z ulubionych zajęć maluszków. Mocny strumień ze słuchawki pozwala też pchać wieloryba lub inne zabawki, typu łódeczki czy statki, tworząc w wannie prawdziwą morską przygodę. No i oswajając dziecko z prysznicem, co przecież i jemu i rodzicom na pewno ułatwi wieczorne kąpiele.