Zabawki na pierwszy roczek dla dziewczynki


Zabawki na pierwszy roczek dla dziewczynki

Dzień pierwszych urodzin dziecka zawsze niesie ze sobą wiele emocji. Z jednej strony rodzicie nie mogą się nadziwić „jaka ona już duża”, a drugiej to nadal słodka i malutka istotka. I nie tylko dla rodzicielskich emocji jest to swego rodzaju granica. Również myśląc o tym, jaki wręczyć prezent na roczek musimy brać pod uwagę, że dziecko jest faktycznie nadal małe, ale jednak coraz szybciej się rozwijające i wymagające coraz więcej od swoich zabawek.

Jego nieustanne zainteresowanie światem jest okazją, by w ramach nauki przemycić też w zabawkach funkcje edukacyjne i rozwojowe. Korzystając z okazji, jaką jest impreza urodzinowa na roczek dziecka, obdarujmy go prezentami, które nie tylko sprawią mu radość na chwilkę, ale zostaną na dłużej, stymulując rozwój maluszka. Nie chodzi tu tylko o to, by odwiedzić sklep z zabawkami i wybrać prezent duży, kolorowy i reklamowany w TV. Wcale nie gorsze, a niekiedy naprawdę lepsze, są sprawdzone od pokoleń pomysły jak lalka czy klocki drewniane. Niby proste rozwiązania, ale są podparte solidnymi badaniami i opiniami psychologów dziecięcych – dopasowane do rozwoju maluszka i jego potrzeb. Rok to też już wiek, w którym warto do zabawy wprowadzić jeździk – dla dzieci jest wielką pomocą w nauce chodzenia i koordynacji ruchowej.

Radość dziecka z prezentów wręczanych tego dnia powinna być połączona ze świadomością rodziców, że przyczynią się one do jego rozwoju.
Jaki zatem według naszej opinii powinien być prezent na roczek dla dziewczynki?

Lalka Rosa Little Dutch dostępna w różnych rozmiarach

Na początek szczypta klasyki. Lalka Rosa małej dziewczynce może towarzyszyć przez następne kilka lat w charakterze ukochanej przytulanki. Jest mięciutka i milutka w dotyku. Jej strój jest skromny, ale uroczy. Zdobiona kwiatami sukieneczka, urocza kokardka i różowe skarpetki – to przecież właśnie tak chętnie ubiera się wiele dziewczynek. Ta naturalność spodoba się zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Rozmiar lalki i jej mięciutkie wykończenie aż się proszą o tulenie i noszenie ze sobą. Kto wie, może jeszcze rok, dwa i to Rosa będzie towarzyszyć małej dziewczynce w drodze do żłobka i przedszkola? Na pewno ma na taką długoletnią przyjaciółkę wielkie zadatki.

Lalka Sophia 35 cm Little Dutch

Lalka Sophia 35 cm ,Little Dutch

Którą lalkę wybierze Wasza córeczka?

Kolorowa 12-elementowa tęcza Grimm's

Troszkę inaczej, ale równie pięknie, podeszła do tematu klocków dla dzieci firma Grimm, ze swoją koncepcją tęczy. Są to wygięte w łuki paski drewna, pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Naturalne materiały, miękka, przyjazna faktura drewna z sygnaturą Made by Nature – czyli coś, co pokocha dziecko i doceni rodzic. I to wszystko.

Widać tu więc prostotę i minimalizm charakterystyczną dla Montessori. Efekt zabawy jednak daleki jest od minimalizmu. Uzyskać z tęczy możemy bowiem nieskończone możliwości układania. To coś więcej niż po prostu klocki drewniane. Łuki można układać w przeróżne wzory na podłodze, ale i w górę - budować z nich wieże i piramidy. Tworzyć zaawansowane budowle, wymagające cierpliwości i zapanowania nad środkiem ciężkości. Wkładać w siebie lub ustawiać na sobie, tworząc abstrakcyjne konstrukcje, ograniczone jedynie przez wyobraźnię i fizykę.

Tęcza Grimm's to klocki dla dzieci, którymi może bawić się już roczny maluszek. Ale przyjemność z ich używania będzie miał też przedszkolak, nastolatek i dorosły. To kolejny przykład, że prezent na roczek, może być jednocześnie towarzyszem zabawy przez jeszcze dobrych kilka lat.

Klocki Elemenosqueeze B.toys

Ponieważ klocki służą zazwyczaj do budowy konstrukcji typu domki, zamki i pałace, to firma B.toys postanowiła swój zestaw zaprojektować właśnie pod ich kątem. I to bardzo fachowo – klocki mają bowiem bogate zdobienia, płaskorzeźby, łuki i kolumny kojarzące się – dorosłym – z różnymi stylami architektonicznymi. Dla dziecka zaś będą bardzo ładną ozdobą, wyróżniającą je spośród klasycznych klocków. Oczywiście zdobienia dostosowane są do zainteresowań najmłodszych – czyli mamy tu głównie motywy przyjaznych zwierzątek.

Wiele kształtów klocków, ich wypukłości, kolory to wszystko dla zmysłów mającego roczek dziecka jest bardzo stymulujące i rozwijające. Klocuszki są miękkie, miłe w dotyku, oczywiście nie zawierające bisfenolu czy ftalanów. Wzięcie ich do buzi lub kąpieli jest bezpieczne dla maluszków. Dziewczynki chętnie z tak bogatych możliwości skorzystają, tworząc własne pałace i domki dla ulubionych lalek i figurynek.


Wózek z klockami Pchacz do nauki chodzenia róż Little Dutch


Ta holenderska firma projektując klocki dla dzieci stawia na miłe dla oka i łagodne pastele. Oczywiście w wersji sugerowanej dla dziewczynek znajdziemy też wiele odcieni tak lubianego przez nie różu. Zabawa, polegająca na budowanie domków i innych konstrukcji będzie na pewno pełna radości, właśnie dzięki tym zestawieniom kolorystycznym i zdobiących klocki motywach. Dla najmniejszych dzieci to duży trening zdolności manualnych oraz nauki kształtów i kolorów. Ale solidne wykonanie gwarantuje, że będą służyć również w starszym wieku.

Na pewno plusem jest też stabilność konstrukcji wózeczka, w którym klocki są przechowywane. Z powodzeniem można użyć go jako wsparcia przy raczkowaniu i nauce chodzenia. Kółka zabezpieczone paskiem gumy nie mają tendencji do ślizgania się, więc mała księżniczka może bawić się i zwiedzać pomieszczenie jednocześnie.


Okręt Podwodny Wieloryb Yookidoo

Jak zająć dziecko w kąpieli? Dając mu odpowiednią zabawkę. Ta ma dwie części. Pierwsza to okręt podwodny, który pompuje wodę i do wesoło zdobionej słuchawki prysznicowej. Druga to szeroko uśmiechnięty wieloryb. Do niego zaś można z obu końców nalewać i wylewać wodę, co jak wiedzą rodzicie jest jednym z ulubionych zajęć maluszków. Mocny strumień ze słuchawki pozwala też pchać wieloryba lub inne zabawki, typu łódeczki czy statki, tworząc w wannie prawdziwą morską przygodę. No i oswajając dziecko z prysznicem, co przecież i jemu i rodzicom na pewno ułatwi wieczorne kąpiele.