Zabawki na pierwszy roczek dla chłopca - zabawki na prezent

 

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważny moment dla... rodziców. Dla niego samego trochę mniej, nie ma przecież na tyle świadomości by wiedzieć, że goście są tam właśnie dla niego. Ale to jego reakcje na prezenty są dla wszystkich najważniejsze, więc wybierając prezent na roczek warto się nad nim zastanowić. Z jednej strony chcemy bowiem sprawić radość, z drugiej zaś – nie zapominać o funkcjach rozwojowych i edukacyjny zabawek. Mający rok maluch potrzebuje pobudzenia rozmaitych zmysłów, by ciągle – przez zabawę – stymulować jego rozwój.

 

Pogodzenie obu tych funkcji, radości dziecka i jego edukacji, wcale nie jest trudne, gdy tylko wybierze się odpowiednie zabawki. Oczywiście w przypadku chłopca prezent na roczek to też niemal zawsze coś związanego pojazdami czy majsterkowaniem. Wszak na chłopców przenoszą swoją miłość ojcowie i dziadkowe, chcą jak najszybciej wprowadzać ich do męskich pasji. Jeździk dla dzieci w wersji chłopięcej to przecież zazwyczaj autko lub motor. Samochodziki zaś to w zasadzie nieodłączny element urodzinowych prezentów dla rocznego malucha. Oczywiście dzielnie towarzyszą im edukacyjne układanki czy klocki drewniane, które potrafią zająć dziecko na długi czas. Subtelnie, podczas zabawy, rozwijają małą motorykę, ciekawość świata i zdolności poznawcze. A ile z nich radości...

 

Wózek z klockami błękit Little Dutch

 

Zacznijmy więc od klasyki, bo klocki drewniane to jeden z ulubionych prezentów kolejnych pokoleń maluszków. Little Dutch to firma lubiana przez dzieci i ceniona przez dorosłych. Oferuje naprawdę wysoką jakość wykonania, odporną na intensywność dziecięcej zabawy. No i śliczną kolorystykę, ciepłą, uspokajającą. Wraz z klockami w zestawie mamy wózek. W nim są one przechowywane, malec może je wozić z miejsca na miejsce, wykorzystywać jako równą i stabilną podstawę do układania.

A po zabawie złożyć – no dobrze, złożą rodzice – wszystko i przechowywać bez ryzyka pogubienia elementów zestawu i utrzymując porządek.

Rączka wózka to też dobre oparcie dla dzieci raczkujących i próbujących chodzić.

 

Taki jeden, pełen możliwości zestaw zapewni maluchowi wiele radości. Tak solidnie wykonane klocki dla dzieci będą Towarzyszami zabawy jeszcze przez parę lat.

 Wózek z klockami błękit, Little Dutch, 4kidspoint

Samochodzik żółty autobus mini wheeee-ls! B.Toys

 

Koła autobusu kręcą się, kręcą się... Wybraliśmy autobus, ale producent daje nam całą serię pojazdów o najróżniejszych kształtach. Ich cechą wspólną jest bardzo ładna kolorystyka, która pobudza wzrok maluszka. Wyraźne kształty dają się wygodnie trzymać w rączce i zachęcają do zabawy nimi. Samochodziki są przy tym bezpieczne – nadwozie jest gumowe, więc miękkie i miłe w dotyku. Roczek dziecka to jeszcze moment, gdy lubi poznawać świat ustami – albo też łagodzi objawy ząbkowania. Producent też jest tego świadom, więc w składzie nie znajdziecie BPA czy ftalanów.

Śliczne i kolorowe, a dzięki napędowi „naciągnij i puść” łatwo pozwalają bawić się także w puszczanie samochodzików z rodzeństwem czy rodzicami.

Koparka loadie loader B. Toys

 

A może wolicie sprzęt budowlany? Najbardziej godna polecenia będzie chyba koparka. Duże, solidne koła pozwolą nie tylko na zabawę na dywanie, ale także a trawie czy w piaskownicy. Tam też ruchoma łyżka pokaże pełnię swych możliwości i zapewni maluchowi zabawę na długo. A przy tym ćwiczenia koordynujące oko – ręka i manualnie rozwijające, pod pozorem prowadzenia koparki i operowania łyżką.  To jak, drodzy ojcowie, kopara? Z chęcią pokażecie dziecku, jak się nią bawić, prawda?

Koparka loadie loader, B. Toys, 4kidspoint

  Koparka loadie loader B. Toys Koparka loadie loader B. Toys Koparka loadie loader B. Toys Koparka loadie loader B. Toys Koparka loadie loader B. Toys 4kidspoint

Jeździk i hulajnoga Highwaykick 2w1 1-5 lat Scootandride

 

Na przejażdżkę taką hulajnogą pewnie też niejeden tatuś chciałby się załapać. Niestety – to dla dzieci. Chociaż na pewno zwraca uwagę wytrzymałość pojazdu i jego uniwersalność. Teoretycznie to prezent na roczek, ale zostanie z dzieckiem na ładnych parę następnych lat. Na początku służyć może jako jeździk, z wyprofilowanym, wygodnym siedziskiem i zapewniającą stabilne oparcie kierownicą. Gdy dziecko trochę podrośnie nie otrzymujecie bynajmniej bezużytecznego sprzętu. W kilka minut jeździk stać się może bowiem hulajnogą. Jeden zakup, który towarzyszyć będzie dziecku przez 3, 4 lata, może nawet dłużej. Udźwig hulajnogi to aż 50 kilogramów a wytrzymałe tworzywo przetrwa niejeden sezon. Nie musimy chyba przypominać, jak świetnie rozwija się na takim sprzęcie koordynacja ruchowa, sprawność fizyczna, równowaga.

 

Jeździk i hulajnoga Highwaykick 2w1 1-5 lat Blue Scootandride, 4kidspoint

Jeździk i hulajnoga Highwaykick 2w1 1-5 lat Blue Scootandride, 4kidspoint

Jeździk i hulajnoga Highwaykick 2w1 1-5 , Scootandride, 4kidspoint

Zaokrąglone kształty, miękkie linie, antypoślizgowe zabezpieczenia – posiada to, co czyni jeździk dla dzieci bezpiecznym i komfortowym w użyciu. I ładnym, co docenili także fachowcy, przyznając modelowi serię nagród branżowych. Kilka lat pełnej ruchu zabawy i uciechy to właśnie to, co da Wam Highwaykick.

 

 

Piramida błękit Little Dutch

 

Kolejna propozycja jest mniej żywiołowa, ale skutecznie rozwijająca inne aspekty dziecka. Drewniana piramida, w charakterystycznej dla Little Dutch pastelowej kolorystyce. To również zabawka znana od pokoleń i nie bez powodu cały czas polecana. Układanie krążków bardzo dobrze stymuluje koordynację i sprawność manualną. Różne odcienie, kolory i wzory pobudzają wzrok, dając przy tym świetną zabawę dziecku.

Piramida błękit Little Dutch, 4kidspoint

 

Tęcza kolorowa 10-elementowa zachód słońca Grimm's

 

Ta  kolorowa tęcza jest przykładem, jak pięknie mogą wyglądać klocki drewniane. Lipowe drewno bez łączenia i klejenia powyginane jest w kształt łuków tęczy. Można je ustawiać na wiele sposobów. Na sobie, obok siebie, tworzyć fale, piramidy i budować wieże, robić kolorowe układanki w poziomie i pionie. To dużo więcej niż kształt tęczy, to olbrzymie pole możliwości, dla kogoś kto ukończył pierwszy roczek. Dziecka zainteresowanie wzbudzą na pewno przeróżne barwy i rozmiary, z pomocą rodziców będą więc stymulowane  funkcje poznawcze, manualne, wprowadzać można pojęcia większy – mniejszy i nazwy kolorów.

 

Drewno lipy jest miękkie, to materiał, z którego od wieków robione są klocki dla dzieci. Pomalowane wodną bejcą, bezpieczną dla maluszków.

 

Puzzle muzyczne Mieszkańcy farmy Janod

 

Wybierając puzzle dla rocznego dziecka szukajcie dużych, kolorowych, bezpiecznych. Te od firmy Janod mają również efekty dźwiękowe. Po włożeniu zwierzątek na swoje miejsce dziecko usłyszy ich odgłosy. W ten sposób może nie tylko ćwiczyć oko i rękę w układaniu, ale również poznawać nazwy zwierząt i ich głosy. Wyraźne kolory i sympatryczne rysunki zwierzątek sprawią, że dziecko będzie do nich chętnie wracało, a farma stanie się jedną z ulubionych zabawek.

 

Muzyczna Kaczuszka Do Ciągniecia YooKidoo

 

Kolejnym zwierzątkiem, jakie pozna maluch może być muzyczna kaczuszka. Bardzo ładnie wykonana, o kontrastujących ze sobą, wyraźnie rzucających się w oczy kolorach. Można ją ciągnąć za sobą na sznurku, pozwalając jej przy tym wesoło pogwizdywać. Rozwiejemy obawy rodziców – dźwięk można wyłączyć. Prowadzenie za sobą kaczuszki na pewno będzie miłą dziecku zabawą, ale bynajmniej nie jedyną. Na grzbiecie tego uśmiechniętego ptaszka znajduje się bowiem walec, będący w zasadzie również samodzielną zabawką. Dziecko znajdzie tam koraliki o różnych kształtach i kolorach, które można przesuwać po spiralnych słupkach. Walec z powodzeniem nadaje się do toczenia, oglądania, kręcenia czy turlania. A w komplecie z kaczuszką tworzy wesoły duet, pełen kolorów, dźwięków i ruchu.

 Muzyczna Kaczuszka Do Ciągniecia YooKidoo, 4kidspoint

Kostka aktywizująca Błękitna Little Dutch

 

Jedna z najbardziej uroczych kostek edukacyjnych, jakie widzieliśmy. Wykonana w sposób charakterystyczny dla producenta, czyli z drewna, malowanego bezpiecznymi farbami na przyjemne dla oka pastele. A na kostce wszystko to, co dla mającego roczek dziecka będzie idealną mieszanką zabaw i funkcjo rozwojowych. Sorter, do którego upychać będzie klocki, poznając ich kształty i ucząc się zależności. Koła zębate do kręcenia, z obrazkami na wierzchu, stymulujące motorykę małą. Drzewko, po którym można przesuwać obrazki z gałęzi na gałąź, ćwicząc sprawność małych paluszków. I oczywiście ukochany przez dzieci labirynt, gdzie przesuwając klocki po metalowych prętach dziecko stracić może poczucie czasu i robić to wciąż na nowo.

 Kostka aktywizująca Błękitna Little Dutch

Kostki edukacyjne uważane są za bardzo skutecznie rozwijające umiejętności dzieci, manualne, wzrokowe, poznawcze i motoryczne. Ta zaś kostka jest do tego jeszcze po prostu śliczna.

 

Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo

 

Kąpiel dla dziecka to przede wszystkim zabawa. A im ciekawsze ma do tego akcesoria, tym przyjemniej mu czas w wannie płynie. Nawet gdy Wasza pociecha nie przepada za kąpielą, to na pewno da się skusić na figle z wesołym kranikiem. Ten zaś mocowany jest na brzegu wanny za pomocą przyssawki. Pobiera z niej wodę rurką, która wylewa się drugim końce. Strumień mowy można wykorzystać do napełniania kilku kubeczków o różnych efektach prysznica. Albo też napędzać nim koła zębate z zabawnymi oczkami na froncie.

 Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo, 4kidspoint

Łączenie tych funkcji zapewni dziecku wiele radości a rodzicom pozwoli na umycie malucha. To również przykład zabawki, z której nie wyrasta się przez kilka lat. Mimo że wręczana jako prezent na roczek dziecka, to jeszcze długo wyczekiwać będzie ono wieczornej kąpieli z ulubionym kranikiem.

 Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo Wesoły Kranik i Wirujące Trybiki Yookidoo, 4kidspoint