Zabawki magnetyczne typu wooden

Dzieci uwielbiają się bawić niezależnie od wieku. Zabawa staje się jeszcze atrakcyjniejsza, kiedy stwarza możliwość rozwoju. Umysły dzieci są bardzo chłonne, dlatego warto zadbać o ich rozwój jeszcze przed rozpoczęciem edukacji szkolnej. W jaki sposób możemy wspierać dzieci? Niezastąpioną pomocą dla rodziców będą zabawki kreatywne.    

Do zabawek kreatywnych zaliczamy zabawki magnetyczne, które również stanowią połączenie zabawy z nauką. Rozwijają kreatywność, wyobraźnię i ćwiczą pamięć. Ten typ zabawek możemy podzielić na magnetyczne układanki, puzzle i klocki magnetyczne, które rozbudzają w dziecku zmysły artystyczne, ćwiczą logiczne myślenie oraz koordynacje manualną. Z kolei magnetyczne literki, cyferki oraz tablice- sprawdzą się świetnie przy pierwszym spotkaniu z nauką pisania - uczą zapamiętywania, kojarzenia i koncentracji.

 

Układanki dla dzieci

Francuska Firma Janod w swojej bogatej ofercie posiada magnetyczne układanki. Każde dziecko niezależnie od płci i zainteresowań znajdzie coś dla siebie. Wśród topowych układanek znajdziemy Magnetibooki - pięknie wykonane tablice magnetyczne w formie pudełek, które rozbudzają w dziecku zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz koordynację manualną.

układanki magnetyczne,janod, 4kidspoint

układanki magnetyczne,janod, 4kidspoint

Poniżej zamieszczamy propozycję dla małych konstruktorów. Zestaw zawiera kolorowe magnesy w formie ciekawych kształtów oraz karty z przykładowymi pomysłami:  

 

 Magnetyczna układanka Kształty Magnetibook, Janod, 4kidspoint

 Magnetyczna układanka Kształty Magnetibook Janod, 4kidspoint

Natomiast dla wszystkich dzieci, które marzą o tym, aby zostać lekarzami, przedstawiamy zestaw "Anatomia człowieka". 

Dzięki tej grze dziecko może poznać anatomię człowieka jak również poznać nazwy części ciała w wielu językach.

 

Układanka magnetyczna Ciało człowieka, Janod, 4kidspoint

Magnetyczne układanki dla dzieci  uczą  na czym polega działanie magnesu. Dzieci mogą próbować przystawiać magnetyczne elementy do różnych miejsc. Tutaj możemy liczyć na ich kreatywność. Takie elementy sprawdzą się świetnie w roli magnesów na lodówkę lub tablicę magnetyczną.
 

Tablice magnetyczne

Kolejną propozycją od firmy janod jest tablica wisząca 3w1. Jest to dwustronna tablica, na której możemy pisać kredą oraz mazakiem jak również przykładać kolorowe magnesy. 

 

Tablica wisząca 3w1, Janod, 4kidspoint

 

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest wielofunkcyjna walizeczka z tablicą, która daje więcej możliwości zabawy.  Można na niej pisać  specjalnym mazakiem i rysować kredą, na drugiej przyczepiać dołączone magnesy i pisać specjalnym mazakiem. Jest też możliwość pisania znikopisem.
 

 

Magnetyczna walizeczka tablica 4w1, Janod, 4kidspoint

Magnetyczna walizeczka tablica 4w1, Janod, 4kidspoint

Magnetyczna walizeczka tablica 4w1, Janod, 4kidspoint

Zdjęcia www.nebule.pl

Znikopisy

Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys to wspaniała tablica do rysowania. Dzięki zamieszczonej na odwrotnej stronie poduszce dziecko może go używać nie tylko przy biurku. Znikopis posiada rysik oraz zestaw pieczątek w kształcie zwierzątek.

 

 

 Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys Znikopis Toulouse-Lap Trec, B.Toys, 4kidspoint

 

  Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys Znikopis Toulouse-Lap Trec, B.Toys, 4kidspoint

Zdjęcia www.nebule.pl

Magnesy Melissa&Doug

Mellissa&Doug jest producentem znanym w szczególności z drewnianych zabawek kreatywnych. Dzieci uwielbiają puzzle magnetyczne w formie kostiumów. W naszym sklepie z zabawkami posiadamy bardzo ciekawe zestawy dla dziewczynek. Puzzle magnetyczne Nina Balerina zawierają kostiumy baleriny w różnych wzorach i kolorach.

 

Puzzle magnetyczne Nina Balerina, Melissa&Doug, 4kidspoint

Magnetyczna Mapa Świata

Ostatnią propozycją są puzzle magnetyczne Mapa świata od firmy Janod. Jest to produkt wysokiej jakości. Zawiera 92 puzzle przedstawiające słynne miejsca oraz budowle. Odnajdując miejsca, w których mają się znajdować dziecko ćwiczy pamięć oraz wiedzę geograficzną. To Idealna zabawka dla małych odkrywców świata. 

Puzzle magnetyczne Mapa świata, Janod, 4kidspoint

Puzzle magnetyczne Mapa świata, Janod, 4kidspoint

Mamy nadzieję, że zainspirowały Państwa nasze propozycje magnetycznych zabawek. W jaki sposób jeszcze możemy dbać o rozwój dzieci? Starajmy się spędzać z nimi jak najwięcej czasu, na rozmowach i zabawach. Pokazujmy im ciekawe miejsca, inspirujmy ich do rozwijania zainteresowań oraz odkrywania nowych pasji. Zadbajmy również o to, aby miały kontakt z rówieśnikami. Dzieci bardzo szybko uczą się od swoich małych przyjaciół. Udanej zabawy!