TOPowe gry dla dzieci

Gry i zabawy stanowią ważny element świata każdego dziecka. Mogą być jednocześnie atrakcyjną rozrywką oraz środkiem przyczyniającym się do rozwoju konkretnych umiejętności malucha. Uczą dziecko określonych zachowań, a także socjalizują i integrują z rówieśnikami.
Rodzaj i poziom trudności gry należy dobrać w zależności od wieku dziecka. Spośród szerokiej oferty gier możemy wybierać gry logiczne, ekonomiczne, strategiczne, pamięciowe, kooperacyjne czy edukacyjne.
Wpływają szeroko na ważne sfery rozwoju dziecka:
• komunikacja i integracja w grupie,
• rozwój inteligencji emocjonalnej,
• nauka przegrywania i dążenia do wygranej,
• cierpliwość.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was Kochani wpis, w którym odbędziemy podróż po najlepszych grach dla maluchów. Ruszamy!

Gry logiczne

Gry logiczne rozwijają przede wszystkim (jesteście gotowi?)… myślenie logiczne! I to w efektywny sposób – dziecko pochłonięte wyśmienitą zabawą rozwija jednocześnie umiejętność wyciągania prawidłowych wniosków. A wyciąganie wniosków, to przecież podstawa wyciągania najważniejszych lekcji o życiu  :) Wszechstronne, rozwijające i najlepsze gry logiczne odkryjesz poniżej:

(Kliknij w zdjęcie, by przenieść się do produktu)

Gra logiczna kubus Goki

Gra logiczna kubus Goki, sklep 4kidspoint.pl

Mastermind gra logiczna Goki

Mastermind gra logiczna Goki, sklep 4kidspoint.pl

Gra logiczna wild Colors Small Foot

Zdjęcia: Nebule.pl

Gra logiczna wild Colors Small Foot, sklep 4kidspoint.pl

Gry logiczne to takie gry, dzięki którym dziecko poprzez grę wykorzystuje swoje zdolności logicznego rozumowania, aby wygrać. Dziecko rozwija przy tym nie tylko logikę, ale również cierpliwość podczas popełniania błędów i podejmowania kolejnych prób. A zabawa w grupie może okazać się najlepszą motywacją do doskonalenia umiejętności komunikacji i integracji z rówieśnikami.

Gry strategiczne

Idealnie sprawdzające się gry dla chłopców to oczywiście… gry strategiczne! Sprawdzą się również dla zainteresowanych dziewczynek. Dla wszystkich pozostaną jednak niezrównanym źródłem zabawy. Wybraliśmy więc najlepsze gry strategiczne, wśród których królują te od marki Janod:

Gra strategiczna Zwariowani piraci Janod

Gra strategiczna Zwariowani piraci Janod, sklep 4kidspoint.pl

Gra strategiczna Zwariowani piraci Janod, sklep 4kidspoint.pl

Gra strategiczna Wyścig na farmie Janod

Gra strategiczna Wyścig na farmie Janod, sklep 4kidspoint.pl

Gra strategiczna Wyścig na farmie Janod, sklep 4kidspoint.pl

Gry strategiczne przyczyniają się do rozwoju umiejętności planowania i przewidywania skutków swoich działań. Dziecko więc tworzy w swojej wyobraźni plan działania, jakie powinien podjąć, by wygrać. Jednogłośnie - idealny sposób na rozwijanie myślenia strategicznego i udaną zabawę!

Gry wyścigowe

Szybko, szybko, będę pierwszy! Kto z Was chciałby się pościgać  na najciekawszych grach wyścigowych? Dzieci je uwielbiają! Wie o tym marka Janod, która stworzyła najlepsze gry wyścigowe:

Gra wyścig Dżungla Janod

Gra wyścig Dżungla Janod, sklep 4kidspoint.pl

Tor wyścigowy w walizce Janod

Tor wyścigowy w walizce Janod, sklep 4kidspoint.pl

Tor wyścigowy w walizce Janod, sklep 4kidspoitn

Gry wyścigowe to niezrównane źródło udanej zabawy. Poza zabawą, gwarantują rozwój inteligencji emocjonalnej poprzez angażującą zabawę i interakcję z rówieśnikami. A także, świetny pomysł prezentowy na grę dla chłopca czy dziewczynki!

Gry edukacyjne

Dla wszystkich rodziców, szukających motywacji dla dziecka do nauki, mamy rozwiązanie! Gry edukacyjne to najlepsze odzwierciedlenie podejścia nauki poprzez zabawę. Zobacz, jakie świetne gry edukacyjne przygotowała renomowana marka Djeco:

Gry edukacyjne dla dzieci Lotto Djeco

Gry edukacyjne dla dzieci Lotto Djeco, sklep 4kidspoint.pl

Gra edukacyjna wędkowanie Djeco

Gra edukacyjna wędkowanie Djeco, sklep 4kidspoint.pl

Gry edukacyjne skłaniają bowiem maluchy do przyswajania wiedzy w prosty i przyjemny sposób, co dla rodzica również będzie dużym ułatwieniem - oto rozwiązanie wygrana-wygrana J Świetna gra dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku!

Zapraszamy do naszego sklepu z zabawkami, gdzie znajdą Państwo szeroką ofertę gier, zabawek i wiele więcej!

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.