TOP 5 zabawek do kąpieli - Prezenty na Mikołaja

TOP 5 zabawek do wody

 

Kąpiel dla większości małych dzieci to zajęcie miłe, wręcz wyczekiwane i przyjemnie odbierane. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli uświadomimy sobie, że w czasie ciąży przebywało właśnie w środowisku wodnym. Stąd kojarzy się ono z bezpieczeństwem, spokojem, odprężeniem. Dlatego też tak duża liczba dzieci przepada za kąpielami i wykorzystuje je do miłego spędzenia czasu. A zabawą dla dzieci może być wszystko – nawet najprostsze czynności, jak chlapanie wodą na mamę czy zdmuchiwanie piany z tatą. Ale oczywiście najbardziej angażują zabawki do kąpieli. Do tego stopnia, że to one dla dzieci są najważniejsze, a sama kąpiel bywa pretekstem do ich użycia. Często maluch kojarzy wieczorne zabiegi pielęgnacyjne z tym, że po prostu będzie mógł wraz z ulubionymi zabawkami popluskać się w wannie. A gdy już nauczy się sam siedzieć, to w kąpieli mycie zejdzie na ostatni plan, a najważniejsza będzie właśnie zabawa.

 

Rodzicie mają więc przed sobą nie lada wyzwanie. Wybierając kąpielowe zabawki dla dzieci muszą bowiem uwzględniać kilka kryteriów:

 Bezpieczeństwo, jak zwykle na pierwszym miejscu. Zarówno jeśli chodzi o kształt i formę zabawek, jak i skład materiałów, z których są wykonane.

 Zachęcenie dziecka do kąpieli. Wielu tatom łza nostalgii zakręci się na myśl o drewnianych stateczkach struganych z ich ojcami czy dziadkami, ale obecnie w modzie są raczej okręty podwodne. Zabawki, które angażują dziecko muszą być dostosowane do jego wieku, wabić kolorami, możliwymi zastosowaniami.

 Funkcje rozwojowe. Efektem kąpielowej zabawy dla dzieci jest bowiem także stymulowanie rozwoju i to na różnych płaszczyznach. Zaczynają się od ćwiczenia umiejętności chwytania, potem następuje rozróżnianie kolorów, kształtów, bardzo częste poznawanie nazw zwierzątek, doskonalenie motoryki, koordynacji ruchowej. W końcu zaś przyjdzie czas na czynności samoobsługowe, jak mycie, do którego zachęcać może też gąbka z ulubioną postacią z bajki.

 Spójrzmy więc okiem na garść propozycji naszego sklepu z zabawkami. Pomogą one maluszkom spędzić miłe chwile w kąpieli.

Skip Hop Zabawka do wody fontanna Pszczółka

Spraw aby kąpiel stała się niezapomnianą przygodą wraz z cudowną zabawką do kąpieli marki Skip Hop.
Wpierw zanurz pszczółkę w wodzie, a następnie wyciągnij i gotowe. Efekt parasola gotowy :)
Zabawka uczy zasady akcja- reakcja


Okręt Podwodny Wieloryb Yookidoo

Kto by pomyślał, że można – i to jak pomysłowo! - powiązać okręty podwodne z.. prysznicem. To pierwsze dzieci bardzo lubią. To drugie – już niekoniecznie. Tu natomiast połączono obie te rzeczy i okręt stał się jednocześnie pompą podającą wodę do słuchawki prysznicowej. Na tyle małej, by dziecięce dłonie były w stanie ją obsługiwać. Tak więc dając te zabawki do kąpieli dziecku, rodzicie przyzwyczajają je do samej idei używania prysznica. I oszczędzają sobie później wielu dąsów przy spłukiwaniu głowy...

Yookidoo Zabawka do kąpieli Laboratorium

 

Fantastyczna, edukacyjna zabawka do kąpieli przeznaczona dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. To wyjątkowe wodne laboratorium zostało stworzone dla małych odkrywców.
Zabawka została stworzona według metody STEM (science, technology, engineering, math). Pozwala ona na wielokierunkowy rozwój dziecka: uczy się, poznaje proste technologie, konstruuje, a jednocześnie zdobywa wiedzę z dziedziny matematyki i fizyki. Podczas kąpieli obrotowe gałki oczne, wirujący licznik, wielostrumieniowy zraszacz oraz silniczek wodny dostarczają dziecku niesamowite atrakcje.

Zestaw do łowienia morskich cudaków - Hipcio B.Toys

 

Tego typu zabawki dla dzieci poznacie jeszcze w wielu odsłonach, nie tylko do wanny, ale też pokoju czy ogrodu, bo łapanie w siatkę cieszyć będzie dzieci przez pierwsze dobrych parę lat życia. Polując paszczą głodnego hipopotama na cztery „stworki” dziecko nie tylko będzie dobrze się bawić, ale i skutecznie ćwiczyć koordynację oko – ręka.

 

Boon Zabawka do wody Rurki Pipes

Fantastyczny zestaw małego hydraulika do zabawy podczas kąpieli Rurki Pipes Cool. Wszystkie rurki mogą być użytkowane oddzielnie lub w zestawie. Zabawkę mocuje do ściany za pomocą praktycznych przyssawek. W zestawie znajduje się 5 rurek o unikatowym kształcie i funkcji.