Odjazdowe jeździki i pchacze dla najmłodszych

Pchacze, jeździki, rowerki i hulajnogi to małe pojazdy, za pomocą których dziecko kształtuje zmysł równowagi – wpływa on nie tylko na rozwój fizyczny, ale również intelektualny dziecka.
Choć niepozorne, wpływają na rozwój bardzo ważnych sfer rozwoju dziecka:
• rozwijanie równowagi i utrzymywania stabilności,
• utrzymywanie prawidłowej postawy ciała,
• rozwój przymiotów psychomotorycznych - kształtowanie logicznego rozumowania dotyczącego zależności między wysiłkiem a prędkością, czy też zdolność unikania przeszkód,
• synchronizacja półkul mózgowych - rozwój intelektualny,
• nauka koncentracji.

Jeździki i pchacze przeznaczone są dla dzieci, które dobrze opanowały już siedzenie i mają za sobą stawianie pierwszych kroków. Z kolei rowerki i hulajnogi to kolejny etap rozwoju ruchowego dla dzieci, które mają już dobrze wykształcony zmysł równowagi.

Chcesz się przekonać, które z nich są absolutnymi hitami na każdym etapie? Przeczytaj więc dalszą część artykułu, gdzie znajdziesz najlepsze propozycje dla maluchów.

Pchacz dla dzieci

Pchacz dla dzieci to prosty i zarazem funkcjonalny pojazd, który służy przede wszystkim w ćwiczeniu osiągnięcia równowagi. Ergonomiczny kształt ułatwia maluchom wsiadanie, pozwalając nawet najmłodszym na aktywne rozwijanie motoryki całego ciała.

Świetny pchacz dla dzieci oferuje marka Childhome – w postaci wózków dla najmłodszych.

Pchacz wózeczek drewniany różowy, Childhome

Pchacz wózeczek drewniany, Childhome

Dziecko uczy się również powiązania pomiędzy szybkością jazdy pchacza a włożoną do pchania energią. Im mocniej dziecko pchnie wózek, tym szybciej się porusza. To podstawowe prawa fizyki, których uczymy się zanim wsiądziemy na rower.

Jeździk

Wheely Bug to pchacz dla dzieci i jeździk w jednym, który uwielbiany jest za jakość wykonania, oryginalność – spotkasz wśród jeździków lwa, myszkę czy świnkę - a także za ogromną wygodę i  frajdę płynącą z jazdy. To jedne z najbardziej uwielbianych przez dzieci jeździki. Dlaczego? Przekonajcie się sami, zaglądając na wszystkie sympatyczne zwierzaki:

Jeździk Wheely Bug

Jeździk pszczółka Wheely Bug, sklep 4kidspoint.pl

Jeździk Wheely Bug, sklep 4kidspoint.pl

Jeździki w przeciwieństwie do chodzików dla dzieci pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała. To bardzo ważne, ponieważ odpowiednie ustawienie stópek wpływa na sprawność stawów kolanowych, oraz biodrowych w dorosłym życiu.

Rowerek biegowy

A dla wszystkich maluchów, przygotowujących się do pierwszego spotkania z rowerem, najlepszym przygotowaniem będzie… rowerek biegowy! Idealny dla dzieci, które potrafią już chodzić i przechodzą do kolejnego etapu ćwiczeń poczucia równowagi.

Rowerek biegowy idealnie sprawdza się w nauce utrzymywania równowagi, pomaga doskonalić zdolność koncentracji, kiedy dziecko skupia się na miejscu, do którego podąża. Oto jedne z najlepszych rowerków na rynku marki Childhome:

Rowerek Biegowy VROOM miętowy Childhome

Rowerek Biegowy VROOM Childhome, sklep 4kidspoint

Rowerek Biegowy VROOM biały Childhome

 Rowerek Biegowy VROOM Childhome, sklep 4kidspoint.pl

A co, jeżeli rowerek możemy zamienić w hulajnogę? Taki rowerek 2w1 to świetny pomysł na kolejny etap rozwoju poczucia równowagi. Oto rowerek biegowy i hulajnoga w jednym od ScootandRide:

Hulajnoga i rowerek 2w1 Scootandride

Rozwój dziecka to ważna sprawa dla rodziców i ich maleństwa. Dlatego wybór najlepszego pchacza, jeździka czy rowerka to ważna decyzja, która zaprocentuje w przyszłość malucha. Wierzymy, że pomogliśmy Wam Kochani wybrać najlepszy pojazd dla Waszego maluszka :)

Zapraszamy również do naszego sklepu, gdzie znajdziemy zabawki sportowe, akcesoria do kompletowania wyprawek i wiele innych!

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.