Filtry

Okrycia kąpielowe dla dzieci – najważniejsze cechy dobrego ręcznika

Wybierając okrycie kąpielowa dla dziecka, należy pamiętać o tym, iż musi ono spełniać podstawowe wymagania decydujące o jego funkcjonalności. Każdy ręcznik, czy to ręcznik dla noworodka, ręcznik niemowlęcy, czy ręcznik dla dzieci starszych, musi być przede wszystkim wykonany z materiału o odpowiedniej miękkości. Na tę miękkość składa się długość i struktura pojedynczego włókna, a także materiał, z jakiego włókno to zostało wykonane. Okrycia kąpielowe dla dzieci muszą być wyjątkowo miękkie i delikatne, ponieważ tylko to uchroni skórę niemowlaka przed podrażnieniami mogącymi wystąpić podczas jej wycierania.

Opisane cechy włókna decydują o kolejnej, niezwykle ważnej charakterystyce ręczników kąpielowych dla dzieci, czyli o ich chłonności. Ręcznik kąpielowy dla niemowlaka musi być wykonany z materiału bardzo chłonnego, gdyż dzięki tej właśnie chłonności minimalizujemy czas niezbędny do osuszenia skóry. Chłonny ręcznik ogranicza niezbędne pocieranie materiałem o skórę dziecka, co z kolei ponownie zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień.

Ręcznik dla niemowlaka – co zapewniają ręczniki z kapturkiem dla niemowląt?

Tradycyjne ręczniki niemowlęce coraz częściej zastępowane są przez ręczniki z kapturkiem. Dlaczego? Ręczniki dla dzieci z kapturkiem górują nad klasycznymi ręcznikami zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką. W przypadku funkcjonalności decydującym jest fakt, iż ręczniki z kapturkiem osłaniają głowę, która po kąpieli jest szczególnie wrażliwa na niską temperaturę i ewentualne przeciągi. Zarzucony na nią kapturek chroni głowę, uszy i kark dziecka przed chłodnymi podmuchami powietrza, a przede wszystkim przed nagłym wyziębieniem, do którego może dojść, jeśli w pomieszczeniu panuje zbyt niska temperatura. Kapturek pozwala też szybciej wysuszyć włosy, które zawsze najdłużej zachowują wilgotność.

Ręcznik kąpielowy dla dziecka z kapturkiem jest też zwykle znacznie bardziej atrakcyjny z wyglądu, niż ręcznik tradycyjny. Producenci projektują kapturki w najróżniejsze kształty, nadając im wygląd głowy ulubionego zwierzątka, doprawiając mysie uszka itp.

Ręczniki dla dzieci i niemowlaków 

(wszystkie kategorie) w dziale
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.