Filtry

Sztućce dla dzieci

Jedną z pierwszych czynności, jakich uczy się dziecko to samodzielne jedzenie. W naszej ofercie znajdą Państwo sztućce dla dzieci dostosowane do każdego poziomu jego rozwoju. Dla najmłodszych niepotrafiących się jeszcze posługiwać łyżką i widelcem polecamy łyżki do karmienia. Wykonane są one z elastycznego sylikonu, dzięki czemu dzieci nie poranią dziąseł, ponadto łyżki te mogą być wykorzystywane jako gryzak dla dzieci. Jako wstęp do samodzielnego posługiwania się sztućcami idealnie spiszą się dostępne w naszym sklepie sztućce Benders. Trzonek łyżki oraz widelca wchodzących w skład tego zestawu można zginać do kąta 90st., dostosowując je do umiejętności motorycznych dziecka. Dla dzieci starszych przeznaczone są łyżki i widelce w całości wykonane z tworzywa ABS. Ich rękojeści są odpowiednio wyprofilowane do wygodnego używania przez dzieci.

Pierwsze sztućce dla dzieci

Dla dzieci najstarszych proponujemy sztućce wykonane ze stli nierdzewnej. Niektóre z nich mają trzonki wykonane z materiału ABS. Przeznaczone są dla dzieci starszych, które potrafią samodzielnie posługiwać się sztućcami, ale używanie normalnych zestawów nie jest dla nich wygodne.

Sztućce dla niemowląt

– sposób na szybką i bezpieczną poprawę sprawności manualnej

Na początkowym etapie rozwoju sprawność manualna dziecka pozostawia wiele do życzenia. To całkowicie naturalne zjawisko braku pełnej koordynacji ruchowej ustępuje z czasem pod wpływem codziennych prób i ćwiczeń, kiedy dziecko – swoim zwyczajem – stara się naśladować swoich rodziców w codziennym postępowaniu. Jednym z elementów takich ćwiczeń jest nauka posługiwania się sztućcami. To niezwykle ważny element rozwoju dziecka, ponieważ nabyte w tym czasie umiejętności pozostaną z nim na całe życie.

Bezpieczne sztućce dziecięce dopasowane do wieku malucha

Wybierając bezpieczne i specjalnie do tego przystosowane sztućce dla niemowląt, a następnie sztućce dla dzieci starszych, możecie ułatwić i jednocześnie przyśpieszyć rozwój umiejętności manualnych o swojego malucha. Pamiętajcie jednak, aby wybierać jedynie te sztućce, które są odpowiednie dla wieku i poziomu sprawności dziecka. W przypadku sztućców dla niemowląt warto zacząć od tych najprostszych, jak łyżeczki czy popychacze do jedzenia. Sztućce dla dzieci starszych mogą być bardziej zaawansowane i przybierać kształty zbliżone do tych, jakimi posługują się dorośli. Niech dziecko samo poczuje, że cały czas robi postępy.

Widelec dla dziecka, łyżeczka dla niemowlaka

Dopasowanie sztućców do wieku i możliwości dziecka stanowi podstawę wyboru. Specjalnie z myślą o najmłodszych powstały sztućce silikonowe, które całkowicie wykluczają jakiekolwiek skaleczenie się czy choćby nawet ukłucie. Silikonowa łyżeczka dla niemowlaka z powodzeniem może również pełnić rolę gryzaka, tak chętnie używanego przez najmłodszych. Oprócz łyżeczki, warto zwrócić również uwagę na mniej standardowe sztućce, jak choćby wspominany popychacz do jedzenie, którym dziecko pomaga sobie podczas posiłku, nabierając jednocześnie sprawności i zręczności manualnej.

Starsze dzieci mogą już korzystać z bardziej zaawansowanych sztućców. W grę wchodzi tu nie tylko łyżka, ale i widelec dla dziecka. Nadal jednak musi to być widelec jak najbardziej bezpieczny i dopasowany do małej rączki.

Oferujemy Państwu ciekawe sztućce dla dziecka w atrakcyjnych cenach. Produkty, które przygotowaliśmy z myślą o zaspokojeniu potrzeb i oczekiwań zarówno rodziców, jak i naszych najmłodszych klientów, nie zawierają szkodliwego dla zdrowia phthalate-u, bisphenol-u A i PCV. Posiadają odpowiedni design, który przyciąga wzrok każdego dziecka. Wszystkie wyroby są bardzo solidnie wykonane z wyjątkową dbałością o każdy szczegół.

Sztućce dziecięce 

(wszystkie kategorie) w dziale
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.