Filtry

Bezpieczeństwo dzieci w domu

Najcenniejszy skarb, jaki posiadamy w naszych domach, to są nasze dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić im komfort, szczęście i edukację. Jednak podstawową wartością, która powinna być zagwarantowana przez rodzica, jest bezpieczeństwo dziecka w domu. Każdy rodzic wie, że całodzienna opieka nad niesfornymi maluchami zawsze pozostawia okazję na błąd techniczny - czy to uchylony piekarnik, nie odłączony z prądu mikser czy nie domknięte drzwi balkonowe. Wielu wypadków i losowych nieszczęśliwych zdarzeń możemy uniknąć dbając o odpowiednie, odpowiedzialne zabezpieczenie wszelkich otworów, które otwarte przez dziecko mogą zagrażać jego bezpieczeństwu. Niebezpieczeństwo wywołują też drzwi i szuflady, którymi dziecko może przytrzasnąć sobie palce. W wielu przypadkach zatrzaśnięcie drzwi bywa niepożądane. By uniknąć możliwości niekontrolowanego zatrzaśnięcia się drzwi, czy też przytrzaśnięcia paluszków maluszka, polecamy używać blokady drzwi. Są to mechanizmy łatwe do zamontowania na drzwi, a zapewnią spokój i uchronią od wypadków w Waszych domach.

W jaki sposób troszczyć się o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Istnieje wiele zasad mających zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo. Wiele z nich to zasady czysto zdroworozsądkowe, których nie musimy się dodatkowo uczyć – wystarczy ich tylko sumiennie przestrzegać. Stosujemy więc blokady drzwi i okien, magnetyczna blokada szuflad, bramki ochronne czy nakładki zabezpieczające.

Nieco inaczej jest z bezpieczeństwem dziecka podczas pielęgnacji. Tutaj zwłaszcza nowo upieczeni rodzice potrzebują często kilku wskazówek od bardziej doświadczonych osób. To od nich często dowiadują się, iż za każdym razem, gdy przenoszą niemowlaka, muszą delikatnie podtrzymywać jego główkę, by nie opadała bezwładnie, a podczas przewijania nie powinni w żadnym razie unosić go za nóżki. Bardzo ważne jest również to, aby podczas mycia paszek małego dziecka nie ciągnąć za rączki – można je wyłącznie delikatnie unieść, starając się nie przekroczyć przy tym zbyt mocno linii barków.

Bezpieczne dziecko w domu 

(wszystkie kategorie) w dziale
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji

© 2012-2017 GRUPA SILESIA ErgoPoint.pl, ComfortPoint.pl, 4kidsPoint.pl. All Rights Reserved.